Ambalaj Atıklarımızı da Ayrı Topluyoruz, Doğamızı Koruyoruz

Ambalaj Atıklarımızı da Ayrı Topluyoruz, Doğamızı Koruyoruz
14 Haziran 2021

Çanakkale Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, hem genel kent temizliği hem de doğanın sürdürülebilirliği adına yürüttüğü atık yönetimi çalışmalarına devam ediyor.

Kentliler de kağıt, karton, metal, plastik ve kompozit türü atıklarını kentteki geri dönüşüm kutularına atarak bu yöndeki çalışmalara katkıda bulunabilirler. Çevre ve doğayı korumak adına yürütülen çalışmalar kapsamında ambalaj atıkları kentimizin farklı noktalarından haftanın belirli gün ve saatlerinde toplanmakta olup bu programa uyulması genel kirliliğin önlem alınmasıne de yardımcı olacaktır.

Bu kapsamda;

Barbaros Mahallesinde pazartesi, çarşamba, cuma ve pazar günleri 08.00-16.30 saatleri arasında,Esenler Mahallesinde salı, perşembe, cumartesi ve pazar günleri 08.00-16.30 saatleri arasında,Çarşı Bölgesi, Küçük Sanayi, İsmetpaşa Mahallesi Tekzen Bölgesinde haftanın yedi günü 08.00-16.30 saatleri arasında,Güzelyalı ve Dardanos’ta pazartesi ve cuma günleri (kış döneminde çarşamba ve pazar günleri) 08.00-16.30 saatleri arasında,Merkez çarşı bölgesi, Cevatpaşa Mahallesi ve İsmetpaşa Mahallesi’nde ise haftanın yedi günü 08.00-16.30 saatleri arasında ambalaj atıkları ayrı toplanmaktadır.

www.canakkale.bel.tr
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir