Ambulans Bot Çanakkale’de Hayat Kurtarıyor

Ambulans Bot Çanakkale’de Hayat Kurtarıyor
02 Eylül 2009

Çanakkale’nin Gökçeada ilçesinde aniden rahatsızlanan tatilci, ambulans botla Çanakkale Devlet Hastanesi’ne getirilerek tedavi altına alındı.

Edinilen bilgiye göre, Adana’dan yakınlarını ziyaret etmek için adaya gelen Sülbiye Uslu (61), sabah saatlerinde fenalaştı. Yakınları tarafından acilen Gökçeada Devlet Hastanesi’ne kaldırılan kadının tansiyonunun 20’ye kadar yükseldiği belirlendi. Bunun üzerine devreye giren doktorlar, Sülbiye Uslu’nun beyin kanamasını geçirme ihtimalini de göz önünde bulundurarak Çanakkale Devlet Hastanesi’ne sevk edilmesine karar verdi. Yakınları ile birlikte adaya gelen ambulans bota alınan Sülbiye Uslu (61), saat 09.25 sıralarında Çanakkale il merkezindeki yat limanına getirildi. Sahil Güvenlik ekiplerinin de yardımı ile sahilde bekleyen ambulansa bindirilen hasta, Çanakkale Devlet Hastanesi’ne götürülerek tedavi altına alındı.

Gökçeada’dan zaman zaman bu şekilde hasta nakillerinin yapıldığını belirten vatandaşlar, yaklaşık 5-6 yıl önce ulaşım sorunu sebebiyle Çanakkale’ye zamanında getirilemeyen hastaların hayatlarını kaybettiğini belirterek, ambulans botlar için yetkililere teşekkür etti.

İHA

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir