Anadolu Gençlik Derneği’nden 250 Bin Şehide 250 Bin Hatim Duası

Anadolu Gençlik Derneği’nden 250 Bin Şehide 250 Bin Hatim Duası
21 Mart 2010

Anadolu Gençlik Derneği tarafından Çanakkale Savaşında şehit olan 250 bin Mehmetçik için 81 il ve binlerce ilçede gerçekleştirilen “250 bin şehide 250 bin hatim” kampanyasının duası Çanakkale’de yapıldı.

Çanakkale’de Mehmet Akif Ersoy Tiyatro Salonu’nda gerçekleştirilen hatim duası saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Evrensel Hafızlar Derneği Genel Başkanı Abdulkadir Sağlam tarafından okunan Kur’an-ı Kerim’le devam eden etkinlikte bir konuşma yapan Anadolu Gençlik Derneği Genel Başkanı İlyas Tongüç, hatim kampanyasının önemine dikkat çekerek, “Bir milleti millet yapan önemli aktiviteler, önemli olaylar vardır. Çanakkale bu önemli olayların en başında gelen mühim hadiselerden bir tanesidir. Anadolu Gençlik Derneğimiz olarak böyle mühim bir hadiseyi kıymetli organizasyonlarla süslemek ve gençlerimizi ruh kökenine bağlı bir şekilde yetişmesi için bu değerler etrafında toplamak üzere önemli çalışmalara imza atıyoruz. İşte bugün 95. yılında Çanakkale şehitlerini anma programının dedelerimizin dizlerinin hemen dibinde onlara karşı vazifemizi yapmış olmanın memnuniyeti içindeyiz. Biz Anadolu Gençlik Derneği olarak bu yıl 2010 yılı itibarıyla Çanakkale Şehitlerini Anma Programının 3 tane önemli olayla yaşanmasına vesile olduk. Bugün bu üçüncü vesilenin neticesinde inşallah Türkiye’mizin dört bir yanında okunan 250 bin hatmin duasını yaparak en hayırlı hizmeti böylece tamamlamış olacağız. Çanakkale halen neticeleri devam eden önemli bir hadisedir. Onun için gençlerimizin bu olayı bilmesi, ülkenin ve dünyanın nereye doğru gittiğini anlaması çok önemlidir. Anadolu Gençlik Derneğimiz olarak geleneksel bir etkinlik haline getirdiğimiz bu önemli organizasyon inşallah bundan sonra devam edecektir. 2015 yılına geldiğimizde inşallah Anadolu gençliğin öncülüğünde her bir şehidimize karşı her bir gencimizi o şehidimizin mezarının başına getirip dua okuyacak hale getireceğiz ve 250 bin gencimizle 2015 yılında Çanakkale’de olacağız” dedi.

Anadolu Gençlik Derneği Çanakkale Şube Başkanı Bilal Ayan ise 250 bin şehide 250 bin hatmin duasının Çanakkale’de neticelendirileceğini belirterek, “Anadolu Gençlik Merkezimiz tarafından planlanan 250 bin şehidimize 250 bin hatim duamızla bugün burada nihayete erdirip dualarını sahiplerine iletmiş bulunmaktayız” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Necmettin Erbakan ile canlı telefon görüşmesi yapıldı. Etkinlik “Gelibolu” isimli tiyatro gösterisinin ardından hatim duası ile sona erdi.

Etkinliğe Çanakkale ve ilçelerinin yanı sıra diğer il ve ilçelerden çok sayıda konuk katıldı.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir