Anafartalar Oteli’nin Yıkım İhalesi Yapıldı

11 Haziran 2014

Kentin en önemli noktası olan Kayserili Ahmet Paşa Caddesi’nde yer alan ve il gündemini uzun süredir meşgul eden Anafartalar Oteli yıkılıyor. Otelin yıkımı için açık artırma usulü ihale yapıldı.

“İskele Meydanı Projesi” kapsamında Çanakkale Belediyesi’ne bedelsiz devredilen Anafartalar Oteli yıkım işi ihalesi, Çanakkale İl Özel İdaresince gerçekleştirildi. İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ayhan Gider başkanlığında gerçekleştirilen İl Encümeni’nde Anafartalar Oteli’nin yıkımı, otelin yıkımından çıkacak ve ekonomik değeri olan mal ve malzemelerin satış ihalesine dört firma katıldı. Açık artırma usulü yapılan ve muhammen bedeli 50 bin TL olan ihaleyi 99 bin TL’ye Yusuf Uğurlu firması kazandı.

İhale hakkında açıklamada bulunan İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ayhan Gider, “Çanakkale Belediyesi tarafından Anafartalar Oteli’nin tahliye işlemi gerçekleştirilmesini müteakip yüklenici firma tarafından binanın içi boşaltılmaya başlanarak, 29 Ekim tarihinden itibaren de yıkım işlemleri gerçekleştirilecektir. Yıkım sonrasında Çanakkale’miz geniş bir meydana kavuşacak olup şimdiden bu meydanın Çanakkale halkına hayırlı olmasını dilerim” dedi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir