Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Anafartalar Zaferi’nin 96. Yıldönümü Törenlerle Kutlandı

Anafartalar Zaferi’nin 96. Yıldönümü Törenlerle Kutlandı

Anafartalar Zaferi’nin 96. yıldönümü, Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı’nda törenlerle kutlandı.

Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı’ndaki Conkbayırı’nda gerçekleştirilen tören, saygı duruşu, saygı atışı ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. 18. Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı’nda görevli Piyade Binbaşı Murad Cihangir’in yaptığı konuşmanın ardından muharebenin geçtiği bölgede askerler temsili olarak Anafartalar Zaferi’ni canlandırdı. Tören sırasında davetliler askerlerin temsili vurulma sahnelerini seyrederken gözyaşlarına hakim olamadı. Törende ayrıca askerlerin günümüz teknolojisinin yer aldığı silahlarla gerçekleştirdiği gösteri de büyük ilgi gördü. 10. Yıl Marşı eşliğinde yapılan gösteriye seyirciler ve protokol üyeleri de ellerinde Türk bayrakları ile eşlik etti.

Tören, Çanakkale Valisi Güngör Azim Tuna ve 2. Kolordu Komutanı Korgeneral Raif Akbaş’ın anı defterini imzalaması ve bando konseriyle sona erdi.

İHA

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir