‘Anı’ – Resim Sergisi

16 Şubat 2009

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü Araştırma Görevlisi Güliz Baydemir’in Kültürevinde açılan “Anı” isimli sergisi 27 Şubat 2009 tarihine kadar gezilebilecek.

Kültürevinde gerçekleştirilen sergiyi ÇOMÜ Rektör Yardımcısı ve Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Osman Demircan ve Su Ürünleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şükran Cirik birlikte açtı. Çalışmalarında sembolleri sık sık kullanan Baydemir, “Anı” adlı sergisine gösterilen ilgiden dolayı mutlu olduğunu belirterek, “Geçmişte yaşanan deneyimlerin, duyguların, izlenimlerin, algıların kişinin belleğine sakladığı izi gösterdiğini düşünüyorum. Bellek olmadan varlık olmaz, sanat olmaz. Bu bağlamda bellekte yer bulan anı, bir sanat yapıtını da şekillendiren bir olgu olarak karşımıza çıkar. Anılar resimlerde zaman zaman simgelerle varlık bulur. Resim yapma sürecinde çeşitli dönüşümler yaparak ortaya çıkar. Ben de resimlerimde sembollerle anılarımı aktardım” dedi.

Araştırma Görevlisi Güliz Baydemir?in “Anı” adlı sergisi 27 Şubat 2009 tarihine kadar resim severler tarafından gezilebilecek.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir