Anjiyo ünitesi Hayat Kurtardı, Artık Gece-Gündüz Devrede!

19 Ekim 2015

Dün gece saatlerinde evinde kalp krizi geçiren Denizevinde görevli polis memuru Ömer Zambak, Çanakkale Devlet Hastanesi tarafından acil olarak “Anjiyo Ünitesi’ne alındı. Hayat kurtaran operasyon sonrasında Çanakkale Devlet Hastanesi, “Anjiyo Ünitesi’nin gece-gündüz tüm vatandaşlara hizmet vereceğini duyurdu.

Çanakkale Devlet Hastanesi’nde dün gece yapılan tetkikler sonucunda kalp krizi geçirdiği tespit edilen Ömer Zambak’ın, ilk olarak acilen ÇOMÜ Üniversite Hastanesi’ne sevk edilmesi kararı alındı. Daha sonra üniversite hastanesinde yer olmaması sebebiyle hastanın en yakın başka bir ile sevkine karar verildi. Bu gelişmeler yaşanırken konu ile ilgili bilgi edinen Çanakkale Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Op.Dr.Tezcan Sezgin tarafından, zamanla yarışan hastanın biran önce müdahalesinin yapılabilmesi için Çanakkale Devlet Hastanesi’nde yeni kurulmuş, ancak aktif olarak gece hizmetine girmemiş olan “Anjiyo Ünitesi” ekibi acilen toplandı. Zambak’ın gerekli müdahalesi ekip tarafından yapılarak hayati riski ortadan kaldırıldı.
Yaşanan olay neticesinde konuşma yapan eş Sema Zambak “Çanakkale Devlet hastanesinde böyle bir hizmet olmasaydı Balıkesir’e sevk edilmek zorunda kalacaktık bu hizmete ulaşmamızı sağlayan Başka Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Op. Dr.Tezcan Sezgin olmak üzere, Kardiyoloji uzmanı Bülent Deveci, Erdal Gürsul ve tüm personele özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. iyi ki varlar’’ dedi.
Öte yandan Çanakkale Devlet Hastanesi, Anjiyo ünitesinin bundan sonra gece-gündüz tüm vatandaşlara hizmet vereceğini duyurdu.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir