Ankara Sanat Tiyatrosu Çanakkale İzleyicisi İle Buluştu

12 Ocak 2016

Çanakkale Belediyesi düzenlediği kültür etkinlikleri ile sanatı ve sanatçıyı kentli ile buluşturmaya devam ediyor. Yeni yılın ilk tiyatro oyunu 11 Ocak 2016 Pazartesi günü izleyici ile buluştu.


Ankara Sanat Tiyatrosu’nun “Selamün Kavlen Karakolu” isimli oyunu saat 20:00’da ÇOMÜ İçdaş Kongre Merkezi’nde sahnelendi. Yaklaşık iki buçuk saat süren oyuna kent halkı yoğun ilgi gösterdi.
Aziz Nesin’in öyküsünden Yücel Erten’in oyunlaştırıp yönettiği oyun, başarılı kadrosuyla izleyicilerden büyük beğeni topladı. İki dolandırıcının mahalleye sahte bir karakol açmasıyla başlayan oyun, mahallelinin bu karakolu gerçek zannederek şikâyetlerini bildirmeleri ile devam eder. Zaman ilerledikçe işler iyice çığırından çıkar çünkü Devlet de bu karakolu ciddiye alarak oraya polis atar, dilekçelerine karşılık verir.
1
Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ve eşi Hale Gökhan’ın izleyenler arasında bulunduğu oyun, kahkahalar eşliğinde izlendi. Oyun sonunda ekibe Geleneksel Çanakkale Seramiği takdim eden Başkan Gökhan, oyuncuları tebrik etti.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir