Anneler Gözyaşlarını Tutamadı

12 Mayıs 2010

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Halkla İlişkiler Topluluğu öncülüğünde, ÇOMÜ Gökçeada MYO ve Kepez Mehmet Akif Ersoy İlköğretim okulu öğrencilerinin katkılarıyla düzenlenen ?Çiçek Kokulu Anneler” isimli programda izleyenler gözyaşlarına hakim olamadı.

Çanakkale?deki annelerin davet edildiği program Mehmet Akif Ersoy Tiyatro Salonunda gerçekleştirildi. Programda bir konuşma yapan ÇOMÜ Halkla İlişkiler Topluluğu Başkanı Çağatay Değirmenci, annelerin önemine değinerek kendilerini mutlu etmek için böyle bir program düzenlediklerini açıkladı. Bu konuşmanın ardından Topluluk Akademik Danışmanı ve Üniversite Öğretim Elemanı Gökhan Bayram bir konuşma yaptı. Gökhan Bayram, programı anneler gününde değil, bir başka günde yaptıklarını çünkü her günün anneler günü olduğunu vurguladı. Katılımcı anne sayısının az olmasından hiç etkilenmediklerini söyleyen Bayram, “Biz burada 1 anne dahi olsa binlerce kişi karşımızdaymış gibi ciddiyetle ve motivasyonla çalışmalarımızı yaparız.” dedi. Dünyada hiçbir makamın annelik makamından daha yüce olmadığına değinen Bayram, anlattığı çeşitli hikayelerle anneliğin önemine değindi. Duygulu konuşma esnasında birçok annenin ağladığı görüldü.

Konuşmaların ardından Gökçeada Meslek Yüksekokulu Şiir Gurubunun sahnelediği şiir dinletisine geçildi. Yaklaşık yarım saat süren şiir programında annelikle ilgili şiirler duygulu bir müzik eşliğinde dinleyicilerle paylaşıldı. Okunan duygulu şiirler esnasında katılımcı annelerin çok etkilendiği ve duygularını gizleyemediği görüldü. Şiir dinletisinin ardından öğrenciler tarafından katılımcı annelere sürpriz yapılarak çeşitli armağanlar takdim edildi. Program Kepez’de bulunan Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu öğrencilerin halk oyunları gösterisi ile son buldu. Çanakkale yöresinden halk oyunlarının sergilendiği gösteri yoğun beğeni topladı. Program katılımcı kişilere ve katkı sunanlara topluluk akademik danışmanı Gökhan Bayram tarafından verilen teşekkür belgeleri ile sonlandı.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir