Annesi ile Birlikte Okuma Yazmayı Öğreniyor

Annesi ile Birlikte Okuma Yazmayı Öğreniyor
03 Temmuz 2009

?Ana Kız Okuldayız? kampanyası kapsamında Çanakkale Halk Eğitim Merkezi ve ASO Müdürlüğü tarafından Anafartalar İlköğretim Okulu?nda okuma yazma bilmeyen 22 kişiye 1. kademe okuma yazma kursu açıldı.

Kursun açılışında bir konuşma yapan Çanakkale Milli Eğitim Müdür Vekili Recai Keleş, okuma yazmanın önemini belirterek, ?Kursumuz kampanya kapsamında açıldı. Bundan sonra da ilimizde okuma yazma bilmeyen tek bir kişi kalmayana kadar bu kurslarımız devam edecek? dedi.

Bu arada kursa katılanlar arasında yer alan Feride Demirbüken ve kızı Zeynep Demirbüken ?Ana Kız Okuldayız? kampanyasının adeta temsilcisi oldu. Kampanyanın ismine uygun bir şekilde kursta annesi Feride ile birlikte okuma yazmayı öğrenmeye çalışan Zeynep Demirbüken, yıllar önce çeşitli sebeplerden dolayı okuma yazmayı öğrenemediğini belirterek, kampanyayı düzenleyenlere teşekkür etti.

Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hamit Saygılı tarafından kırtasiye yardımında da bulunulan kursun 90 saat süreceğini belirten yetkiler, katılımcılara belge ve ödüllerinin ise 8 Eylül 2009 “Dünya Okuma Yazma Günü”nde törenle takdim edileceğini açıkladı.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir