Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
“AQUACYPRUS – 2014” Başarıyla Tamamlandı

“AQUACYPRUS – 2014” Başarıyla Tamamlandı

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Deniz Bilimleri ve Teknoloji Fakültesi, Girne Amerikan Üniversitesi Akdeniz Su altı Araştırma Merkezi ve Kastamonu Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi işbirliği ile “1st International Symposium on Aquatic Sciences and Technology” – AQUACYPRUS düzenlendi.

KKTC protokolü ve katılımcı üniversite protokolünün açılış konuşmaları ile başlayan Sempozyum, Deniz Bilimleri ve Teknolojileri alanlarında Dünya çapında isim yapmış Bilim insanları ve Uzman kişilerin konuşmaları ile devam etmiştir. Amerika’dan Japonya’ya, Avrupa’dan İskandinavya ülkelerine kadar dünyanın dört bir yanından gelen bilim insanlarının katılımıyla gerçekleşen sempozyumda, deniz ve içsu bilimleri, deniz teknolojisi, sucul ekoloji, balıkçılık ve akvakültür konularında sözlü ve poster sunumları ile yoğun bir katılım sağlandı.

ÇOMÜ – Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Fakültesinden Öğretim üyeleri ve lisans üstü öğrencilerinin de yoğun ilgi göstererek bildirilerle katıldığı sempozyum başarıyla tamamlandı.

Uluslararası bilimsel kuruluşlarla işbirliğine önem veren ÇOMÜ – Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Fakültesi yetkilileri uluslararası düzeyde ortak eğitim ve öğretim faaliyetlerini, araştırma ve proje geliştirme çalışmalarını ve ortak seminer kongre vb. bilimsel etkinlikleri gelecek dönemlerde de sürdürmeyi hedeflediklerini belirttiler.

[comu.edu.tr]

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir