Aranan Hırsızlık Şüphelilerinden Biri Yakalandı

Aranan Hırsızlık Şüphelilerinden Biri Yakalandı
02 Nisan 2009

Çanakkale’de, son bir hafta içerisinde kapı kilitlerini kırarak girdikleri toplam 5 ayrı ev ve işyerinden hırsızlık yaptıkları belirlenen 2 kişiden 1’i, polis tarafından bir kafede otururken yakalandı. Şüphelilerin en son girdikleri evden çaldıkları ziynet eşyaları ise sakladıkları parkta ele geçirildi. Polis, diğer şüpheliyi arıyor.

Çanakkale’de son bir hafta içerisinde Cevatpaşa ve İsmetpaşa mahallelerinde hırsızlık olaylarının artması üzerine polis, bölgedeki önlemlerini arttırdı. Polis, 4 ev ve işyerine de kapı kilitlerinin kırılarak girilmesi üzerine, hırsızlıkları aynı kişilerin yapmış olabileceği ihtimali üzerinde durmaya başladı. Son olarak, dün öğle saatlerinde, Cevatpaşa Mahallesi’ndeki bir eve giren hırsızlar, bir altın bilezik, bir küpe ve bir yüzüğü çaldı. Polis MOBESE kameralarından, hırsızlık yapılan evden çıkan 2 kişinin, koşarak uzaklaştığını farketti. Polis, eşkalleri belirlenen 2 zanlının yakalanması için çevrede çalışma başlattı. Devriye görevi yapan polis ekipleri, eşkale uyan iki kişiyi sahildeki bir kafede otururken farkedip, Hırsızlık Büro Amirliği ekiplerine bilgi verdi. Bu sırada, polisleri farkeden zanlılardan biri yanındaki arkadaşına tuvalete gideceğini söyleyip kalkarak, kaçtı. Polis, diğer şüpheli 18 yaşındaki C.K.’yi gözaltına aldı.

Polisteki ilk ifadesinde suçlamaları kabul etmeyen C.K., daha sonra, ismini vermediği arkadaşıyla Diyarbakır’dan hırsızlık için Çanakkale’ye geldiklerini itiraf etti. C.K., son olarak girdikleri evden çaldıkları ziynet eşyalarını sakladıkları parkı da polise gösterdi. Ele geçirilen ziynet eşyaları sahibine teslim edildi.

Polis, 20 yaşında, 1.75 boyunda, üzerinde siyah deri mont ve siyah ayakkabı bulunan diğer şüphelinin yakalanması için çalışmaların sürdüğünü bildirdi.

[Haber Kaynağı: Hürriyet]

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir