Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Arı Yetiştiriciliği Kursuna Yoğun İlgi…

Arı Yetiştiriciliği Kursuna Yoğun İlgi…

Çanakkale İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve Çanakkale Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Arı Yetiştiriciliği” kursu üreticilerden yoğun ilgi gördü.
Üreticilerden gelen talepler doğrultusunda 11 Ekim 2017 tarihinde Çanakkale Merkez ilçede başlayan kurs 29.11.2017 tarihinde sona erecek. Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürlüğünde görevli Ziraat Mühendisi Şerafettin Göytepe tarafından verilen kursa, kırk kursiyer katılıyor. Kursiyerlere; Bal Arısı Irkları, Koloni Bireyleri ve Düzeni, Mevsimsel Bakım ve Kışlatma, Bal Üretimi, Arı Ürünleri Üretimi, Ana Arı Yetiştiriciliği, Ballı Bitkiler ve Gezginci Arıcılık, Arı Sağlığı konularında teorik bilgiler anlatılacak. Bugüne kadar kursta anlatılan konular ise, 26 Ekim 2017 günü, merkez ilçe Karacaören Köyünde, arazide uygulamalı olarak kursiyerlere gösterildi. Kurs sonunda Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından kursa katılanlara törenle sertifikaları verilecek.

Filtreler:
Görüntülenme: 13
Google Analytics verileri olup, manipüle edilemez bir kaynak kullanılmıştır. Günde bir kere güncellenmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir