Arkadaşım Bienal Açılıyor! 9 Mayıs 2015 Saat: 16.00 İskele Meydanı…

05 Mayıs 2015

Arkadaşım Bienal Açılıyor! 9 Mayıs 2015 saat:16.00 İskele Meydanı
Çanakkale’de 9 Mayıs 2015 – 7 Haziran 2015 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Arkadaşım Bienal – 2. Uluslararası Çanakkale Çocuk Bienali tüm dünya çocuklarını sanat alanındaki çalışmalarıyla Çanakkale’de buluşturuyor.

Çanakkale Belediyesi, Arkadaşım Bienal Ekibi ve DADA Neşeli Fikirler Atölyesi ana ortaklığında yerel, ulusal ve uluslararası düzeyde birçok kurum ve kişiyle ortaklık kurularak gerçekleştirilen Bienale farklı sanat disiplinlerinde ürettikleri işlerle şu an 45 ülkeden ve Türkiye’deki 35 kentten binlerce çocuk katılıyor.

Küratörlüğünü Ani Setyan’ın direktörlüğünü Erdinç Alnıak ve Evren Aldoğan’ın yürüttüğü Arkadaşım Bienal “İçim Dışımdan Büyük” sloganıyla çocuklar, gençler ve eğitmenlerin farklı sanat disiplinleriyle, farklı malzeme, teknik ve ifade biçimleriyle tanışması ve özgün işler çıkarmasına vesile olmayı hedefliyor.

Doğanlar Yatırım Holding, Esas 17 Burda ve Açık Toplum Vakfı’nın desteklediği Bienal’e, Cafe du Port, Beyza Reklam, Anzac Otel, Kervansaray Otel, Aşkın Art Otel, İnan Aydınlatma, Tahsildaroğlu, Çanakkale İçinde, Çanakkale İnternet Medya ve Çanakkale Olay Gazetesi de katkı veriyor.

9 Mayıs 2015 saat 16:00’da Çanakkale İskele Meydanı’nda açılışı yapılacak olan Bienal 7 Haziran 2015 tarihine dek ziyaret edilebilecek.

Bienal Mekanları
DOĞTAŞ Bienal Ana Mekanı
İskele Meydanı
Korfmann Kütüphanesi
Yazar ve Sanatçı Evi
Çanakkale Seramik Müzesi

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir