Arkadaşım Bienal Atölyeleri Devam Ediyor

01 Ağustos 2012

Çanakkale Belediyesi, Mavitay Çocukların Kültür Evi ana ortaklığında düzenlenen Uluslararası Çanakkale Çocuk Bienali kapsamında 31 Temmuz salı günü Mavitay Çocukların Kültür Evi’nde üç atölye çalışması gerçekleştirildi. Kadriye Güner, Gizem Alnıak ve Erdinç Alnıak rehberliğinde yürütülen “Balon Burunlar” , “Kulaktan Kulağa”, “Guernica” isimli atölyelere toplam 29 çocuk katıldı.

“Balon Bulunlar” isimli atölyede çocuklar mantar ve balonlarla kendi küçük kahramanlarını yarattılar. “Kulaktan Kulağa” isimli atölyede çocuklarla sanat üzerine söylenmiş sözlerle kulaktan kulağa oynandı ve fotoğraflar çekildi. “Guernica” baskı resim atölyesinde ise çocuklarla Picasso’nun ünlü yapıtı Guernica üzerine sohbet edildi ve Guernica’daki figürlerden yola çıkarak baskı resim çalışması yapıldı. Arkadaşım Bienal Atölyeleri Ağustos ayında yeni programlarıyla devam edecek.

Çocuklarla sanat çalışmaları yürüten tüm kurum ve kişilerin katılımına açık olan ve 5-15 yaş aralığındaki tüm çocukların işleriyle katılabileceği Uluslararası Çanakkale Çocuk Bienali ARKADAŞIM BİENAL’e katılmak ve destek olmak isteyenler Mavitay’dan (0286 212 6424) ve www.arkadasimbienal.com adresinden detaylı bilgi edinebilirler.

Not: Arkadaşım Bienal Temmuz Ayı Atölyeleri’nin Facebook’daki fotoğraf albümü için tıklayın.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir