Arkadaşım Bienal Atölyeleri Devam Ediyor

20 Şubat 2012

Mavitay Çocukların Kültür Evi ve Çanakkale Belediyesi ana ortaklığında sürdürülen ARKADAŞIM BİENAL Uluslararası Çanakkale Çocuk Bienali kapsamında atölye çalışmaları devam ediyor.

18 Şubat 2012 tarihinde saat 11:00’de Mavitay’da ve saat 14:00’de Barbaros Mahallesi Semt Kütüphanesi’nde gerçekleştirilen atölyelere 8-13 yaş grubundan 30 çocuk katıldı.  Öncelikle Arkadaşım Bienal Projesi’nin tanıtıldığı buluşmada “küçülen kağıt” çalışması gerçekleştirildi. Erdinç Alnıak, Gizem Alnıak ve Elif Feyizoğlu rehberliğinde yürütülen “Hayalimdeki Arkadaşım” adlı atölye çocukların bienal için küçülen kağıtla kendi özgün işlerini üretmesiyle son buldu.

Arkadaşım Bienal atölyeleri Şubat ayı boyunca devam edecek. Atölyelere katılmak isteyenleri Mavitay Çocukların Kültür Evi’ne bekliyoruz.

ARKADAŞIM BİENAL HAKKINDA
Uluslararası Çanakkale Çocuk Bienali, 2012 yılı boyunca Mavitay Çocukların Kültür Evi ve Çanakkale Belediyesi öncülüğünde; yerel, ulusal ve uluslararası düzeyde birçok kurum ve kişiyle ortaklık kurularak gerçekleştirilecek.

Uluslararası Çanakkale Çocuk Bienali, çocuklar, gençler ve eğitmenlerin farklı sanat disiplinleriyle, farklı malzeme, teknik ve ifade biçimleriyle tanışması ve özgün işler çıkarmasına vesile olmayı hedefliyor. 2012 yılı boyunca Çanakkale’de atölye çalışmaları, seminer, söyleşi ve sanatçı buluşmaları gerçekleştirmeyi ve bu çalışmaların sonucunda ortaya çıkacak işleri sergilemeyi amaçlıyor. Çanakkale dışında Türkiye ve yurtdışındaki farklı kentlerle de işbirliği geliştirmeyi planlayan Uluslararası Çanakkale Çocuk Bienali, çocuklarla sanat çalışmaları yürüten tüm kurum ve kişilerin katılımına da açık olacak.  Detaylı bilgi için: www.arkadasimbienal.com

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir