Arkadaşım Bienal Bayramiç Çırpılar Köyü’ndeydi

17 Mayıs 2012

Çanakkale Belediyesi ve Mavitay Çocukların Kültür Evi ana ortaklığında gerçekleştirilen Arkadaşım Bienal Uluslararası Çanakkale Çocuk Bienali kapsamında Bayramiç Çırpılar Köyü İlköğretim Okulu’nda atölye çalışmaları gerçekleştirildi. Etkinliğe öğretmenleri Derya Aydın, Uğur Başaran, Gökhan Göde ve Mehmet Kart eşliğinde toplam 50 öğrenci katıldı.

16 Mayıs 2012 tarihinde, Evren Aldoğan ve Emel Sezer rehberliğinde yürütülen “Hayalimdeki Oyun Arkadaşım” adlı atölye çalışması öncesinde, sayın Ayla Çınaroğlu’nun Çırpılar İÖO Kütüphanesi için Mavitay aracılığı ile gönderdiği çeşitli kitaplar çocuklarla incelendi. Daha sonra Çırpılar İÖO Ana Sınıfı öğrencilerine ÇOMÜ Çocuk Gelişimi Programı öğrencileri tarafından gönderilen, kendi yaptıkları oyuncaklar ve oyun malzemeleri dağıtıldı.

Çırpılar İÖO’nda öğrenim gören 1. ve 5. sınıflar arasındaki tüm ilk kademe öğrencilerinin katıldığı atölye çalışmasında çocuklar “küçülen kağıt” tekniğiyle tanıştılar. Öncelikle Arkadaşım Bienal Projesi’nin tanıtıldığı etkinlik, çeşitli sanatçıların işlerinden yola çıkarak sanat üzerine yapılan sohbetle devam etti ve çocukların bienal için küçülen kağıtla kendi özgün işlerini üretmesiyle son buldu. Oldukça keyifli geçen atölye çalışmasına çocukların gösterdiği ilgi görülmeye değerdi.

“Benimle Oynar Mısın?” konseptiyle yola çıkan Arkadaşım Bienal’e katılmak ve destek olmak isteyenler Mavitay’dan ve www.arkadasimbienal.com adresinden detaylı bilgi edinebilirler.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir