‘Arkadaşım Bienal’ – Sergi

‘Arkadaşım Bienal’ – Sergi
08 Kasım 2010

2. Çanakkale Bienali kapsamında çocuklara yönelik düzenlenen bienal ziyaretlerinden yola çıkarak çocukların önerisiyle ortaya çıkan Arkadaşım Bienal Projesi çeşitli sanat çalışmaları ile devam ediyor.

Proje; Çanakkale Belediyesi, Çanakkale Koleji, Cumhuriyet İlköğretim Okulu, 2. Çanakkale Bienali, Çanakkale Deniz Müzesi ve Mavitay Çocukların Kültür Evi ortaklığıyla sürdürülüyor.

Proje kapsamında 5 Kasım ve 8 Kasım 2010 tarihlerinde Cumhuriyet İlköğrertim Okulu’ndan toplam 56 çocuk Mavitay’da Erdinç Alnıak ve Canan Topal rehberliğinde gerçekleştirilen “Büyüyünce Ne Olmayacağım” ve “Kolajinsan” adlı sanat çalışmalarına katıldı.

7 Kasım 2010 tarihinde de Gizem Alnıak ve Erdinç Alnıak rehberliğinde 17 çocukla “Şiirinsan” adlı çalışma gerçekleştirildi. Çocuklarla Edip Cansever’in Çağrılmayan Yakup adlı şiiri, dadaizm adlı sanat akımı üzerine yapılan söyleşi ile başlayan etkinlik, kolaj ve şiir çalışmalarıyla sona erdi.

Proje 27 Kasım 2010 tarihinde saat 13.00’da Çanakkale Deniz Müzesi’nde açılacak sergi ile sona erecek. Sergi sonrasında saat 14.00’da heykeltıraş Mehmet Aksoy çocuklarla buluşacak ve sanat üzerine bir söyleşi gerçekleştirilecek.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir