Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
“Arkadaşım Bienal” Uluslararası Çanakkale Çocuk Bienali Açıldı

“Arkadaşım Bienal” Uluslararası Çanakkale Çocuk Bienali Açıldı

Bu yıl ilki gerçekleştirilen, tüm dünya çocuklarını sanat alanındaki çalışmalarıyla Çanakkale’de buluşturacak olan “Arkadaşım Bienal” Uluslararası Çanakkale Çocuk Bienali eski otogar binasında düzenlenen açılış töreniyle kapılarını ziyaretçilere açtı. Arkadaşım Bienal, 16 Aralık 2012 Pazar gününe kadar ziyaret edilebilecek.

Küratörlüğünü Mustafa Horasan, sanat yönetmenliğini Seyhan Boztepe, Koordinatörlüğünü Erdinç Alnıak ve Evren Aldoğan’ın yürüttüğü Arkadaşım Bienal‘e 5000’nin üzerinde çocuk dahil oldu. Mavitay Çocukların Kültür Evi ve Çanakkale Belediyesi öncülüğünde düzenlenen Uluslararası Çocuk Bienali, çocuklar, gençler ve eğitmenlerin farklı sanat disiplinleriyle, farklı malzeme, teknik ve ifade biçimleriyle tanışması ve özgün işler çıkarmasına vesile olmayı hedefliyor.

Açılışta bir konuşma yapan Belediye Başkanı Ülgür Gökhan; “Arkadaşım Bienal’e Türkiye dışından İngiltere, İskoçya, Rusya, Polonya, Çin, Belçika, Almanya, Fransa, Litvanya, Amerika Birleşik Devletleri, Çek Cumhuriyeti, Ermenistan, Portekiz, Letonya, Yunanistan, Avusturya, KKTC ve Filistin; Türkiye’den de İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Antakya, Bursa, Denizli, Düzce, Edirne, Isparta, Mardin, Mersin, Muğla, Samsun, Diyarbakır, Sinop, Şırnak, Batman, Yüksekova, Van, Tekirdağ’dan birçok kurum katılıyor.” dedi.

Detaylı bilgi için: www.arkadasimbienal.com

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir