Arkadaşım Bienal’in İlk Atölye Çalışması Gerçekleştirildi

Arkadaşım Bienal
08/01/2012
08 Ocak 2012

Mavitay Çocukların Kültür Evi, Çanakkale Belediyesi ana ortaklığında sürdürülen ARKADAŞIM BİENAL Uluslararası Çanakkale Çocuk Bienali kapsamında ilk atölye çalışması 7 Ocak 2012 Cumartesi günü gerçekleştirildi.

Evren Aldoğan ve Erdinç Alnıak rehberliğinde gerçekleştirilen “Cindy Sherman Uyarlamaları” adlı atölye, fotoğraf sanatçısı Cindy Sherman hakkındaki sohbetle başladı. Çocuklarla Yem Yayın’dan çıkan Çocuklar İçin Sanat Kitabı’nda Cindy Sherman’la ilgili Kılık Değiştirme bölümü ve Cindy Sherman’ın farklı dönemlerdeki işleri incelendi. Atölyenin uygulama aşmasına geçmeden önce çocuklarla kitaptaki “kılık değiştirirsen yalnızca giysilerini değiştirip yüzünü mü boyarsın, yoksa davranışların da değişir mi sorusuna cevap arandı. Aynı zamanda Cindy Sherman’ın fotoğraflarındaki feminizm vurgusu örnek birkaç iş üzerinden çocuklarla tartışıldı. Atölye çocukların mekandaki çeşitli obje ve araç-gereçlerden yola çıkarak kendi fotoğraflarını kurguladıkları drama ve fotoğraf çalışmalarıyla sona erdi. Cindy Sherman Uyarlamaları Atölyesi “yetişkinlerin gözünden oyun oynayan çocuk” temalı çalışmasıyla devam edecek. Atölye fotoğraflarına Facebook linkine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bu, ve Bienal kapsamındaki diğer atölyelere katılmak için Mavitay’a başvurmanız yeterli. Bienal hakkında detaylı bilgi için www.arkadasimbienal.com

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir