Armağan Aydeğer ve Ahmet Çelik, Spor Yöneticiliği Bölümü Öğrencileri ile buluştu…

Armağan Aydeğer ve Ahmet Çelik, Spor Yöneticiliği Bölümü Öğrencileri ile buluştu…
04 Mayıs 2018

Spor Bilimleri Fakültesi Spor Yöneticiliği Bölümü Öğrencileriyle “Spor kuruluşları ve organizasyon” dersi kapsamında Çanakkale’de Turizm alanında önemli projelere imza atmış iş adamları, Çanakkale Turistik Otelciler, İşletmeciler ve Yatırımcılar Birliği Derneği (ÇATOD) Başkanı Armağan Aydeğer ile Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Çanakkale Körfez Bölgesel Yürütme Kurulu Genel Sekreteri Ahmet Çelik öğrenciler ile bir araya geldiler.

Programın açılış konuşmasını yapan aynı zamanda Spor kuruluşları ve Organizasyon dersinin Öğretim üyesi Spor Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr.Öğr. Üyesi Necati Cerrahoğlu; “Yoğun iş programları içinde bizleri kırmayarak öğrencilerimize buluşan iki değerli girişimci arkadaşıma teşekkür ediyorum.Bu dersimizi alan öğrencilerinin tamamı 2.Turkcel Gelibolu Maratonu’nda gönüllü görev almışlardır. Biz de bu organizasyonun öğrencilerimizle birlikte destekleyicisi ve bir parçasıyız. Bir kenti bir hedefe odaklamak, motive etmek hiç kolay değildir. Bu manada Armağan Bey ve Ahmet Bey bu başarı sağlayan iki girişimci olarak hepsi birer menajer, yönetici adayı olan öğrencilerimize organizasyonun başlangıç aşaması, uygulamaya nasıl koyduklarını, hangi zorluklarla karşılaşıp çözüm yollarını ve sonuca nasıl getirdiklerini öğrencilerimizle paylaşacaklar. Kendilerine tekrar teşekkür ediyorum” dedi. Spor Bilimleri Fakültesi dekanı Prof.Dr. Hürmüz Koç ise; “Çanakkale ‘de iki gönül dostu, iki el bir araya gelerek harika işlere imza atıyorlar. Öncelikle kendilerine teşekkür ediyorum ve tebrik ediyorum.Yapılan bu organizasyonlar Çanakkale’mizin tanıtımına ve duyusuna çok önemli katkılarda bulunuyor. Ben Çanakkale’ye gelmeden önce ilk duyduğum Turkcell Gelibolu Maratonuydu. Spor Bilimleri Fakültesi olarak bundan sonra da bu organizasyonların her noktasında olmak isteriz ve üzerimize düşen görev neyse her zaman yerine getirmeye hazır olduğumuzu belirtmek isteriz. Hem Fakültemiz adına, hem Çanakkale’miz adına sizlere bir kez daha teşekkür ediyor başarılarınızın devamını diliyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

“Mutlaka hayatınızda her zaman o insanlara vefa gösterin”
Turizmci Ahmet Çelik, öğrencilere ne iş yaparlarsa yapsınlar akademik ruh ve paylaşımcı yaklaşımla hareket ederek örnek olmalarını tavsiye edip şunları söyledi; “Eğer paylaşmazsanız ve geride iz bırakmazsanız kısacası örnek olmazsanız, yaptıklarınızı hiçbir kıymeti yoktur. Çünkü tamamı bugün var, yarın yok. Bir diğer önemli hayat felsefesi bence; vefadır. Ne kadar başarılı olursanız olun, ne kadar zengin olursanız olun mutlaka sizinle bu yolda yürüyen arkadaşlar var. Mesai arkadaşınız var, üniversitede hocanız var, patronunuz, işvereniniz var. Mutlaka hayatınızda her zaman o insanlara vefa gösterin. Sizi doğuran, büyüten, yetiştiren o şehre ve ülkeye vefa borcunuzu samimi bir şekilde ödemelisiniz. Vefayı her zaman önemli bir felsefe olarak mutlaka hayatınızda bulundurmalısınız” dedi.

“Hiçbir iş sıradan olmaması lazım”
Armağan Aydeğer ise; “Gerçekten sevdiğiniz işi yapıyorsanız, orada artık başarı kaçınılmaz bir durum olarak karşınıza çıkacaktır. Dolayısıyla bizim burada yaptığımız çalışmaların özünde en önemlisi yaptığımız işe saygı duymamız ve işimize olan sevgimiz. Bu işin aslında en önemli yapı taşları bunlardır diyebilirim. Bu tarihte biz üç arkadaş olarak bir yolculuğa çıkmaya karar verdik. Bu yolculuğumuzun temelinde de şu vardı; Bugüne kadar bir şeyler yapmış ve ticari olarak bir yerlere gelmişti. Ama bu saatten sonra öyle bir şeyler yapalım ki artık yaptığımız şeyler yaşadığımız insanlara daha fazla değer üretmeye başlasın ve bizden sonra devam etsin, yani sürdürülebilir olsun diye düşündük. Ne yaparsak attığımız her adım bizi takip eden, bizimle birlikte daha sonra konuşacak olan insanlara göstereceğimiz şeylere örnek olsun istedik ve GTP Turizm AŞ’ye kurduk. Üçümüz bir araya gelerek bir Anayasa ürettik kendimiz için ve dedik ki; yaptığımız hiçbir iş sıradan olmaması lazım. Piyasada var olan bir ürünün benzerini yapmamalıyız diyerek yola çıktık” dedi. Dersin sonunda öğrenciler Çelik ve Aydeğer’e merak ettikleri konular hakkında sorular yöneltti.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir