Aromatik ve Tıbbi Bitkiler Parkı Açılıyor…

Aromatik ve Tıbbi Bitkiler Parkı Açılıyor…
05 Kasım 2020

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Çanakkale Belediyesinin önemli yatırımları içerisinde yer alan ve kısa süre içerisinde kentlilerin hizmetine sunulması planlanan Aromatik ve Tıbbi Bitkiler Parkı’nda incelemelerde bulundu.

Başkan Gökhan, Çanakkale Belediyesi tarafından kent genelinde gerçekleştirilen çalışmaları yerinde incelemek amacı ile gerçekleştirdiği teknik inceleme gezisi kapsamında 5 Kasım 2020 Perşembe günü Aromatik ve Tıbbi Bitkiler Parkı’nı ziyaret etti. Teknik ekip eşliğinde hem koleksiyon bahçesi hem de anaç bitki üretim alanından oluşan parkta yapılan çalışmalara ilişkin incelemelerde bulunan Başkan Gökhan, parkta ekimi gerçekleştirilen ve anaç üretimi yapılan bitkilere ilişkin bilgi aldı.

Yürüyüş yolları ve oturma alanları ile kentlilerin keyifli zaman geçirebilecekleri parkın içerisinde bölgemizde yetiştirilmeye elverişli olan ıtır, lavanta, kekik, adaçayı, biberiye, ıhlamur, Bayramiç beyazı gibi 40 farklı aromatik ve tıbbi bitki türü yer alıyor.

Park alanında üretilen bitkilerden elde edilecek ürünler işlemlerden geçerek, kentliler ile buluşturulacak. Fide dağıtımlarının da yapılacağı park alanında ileri zamanlarda ürünlerin sergilendiği ve satışlarının yapıldığı tanıtım ve satış ofisinin yapımı da planlanmaktadır.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir