Arsenic and Old Lace, Tiyatrokare’nin Yeni Yorumuyla Çanakkale’de

21 Şubat 2017
20.00
İÇDAŞ Kongre Merkezi
Tiyatro

Çanakkale Belediyesi kültür sanat etkinlikleri kapsamında dünyanın en çok oynanan komedilerinden biri olarak tiyatro tarihine geçen “Ahududu” isimli tiyatro oyunu, Tiyatrokare’nin yeni yorumuyla, Nedim Saban imzasıyla 21 Şubat 2017 Salı günü saat 20:00’de ÇOMÜ İÇDAŞ Kongre Merkezi’nde sahnelenecek.

15 Şubat Çarşamba günü saat 12:30’dan itibaren Yazar ve Sanatçı Evi, Seramik Müzesi, Barbaros Sosyal Yaşam Evi ve Esenler Sosyal Yaşam Evi’nden ücretsiz davetiyeleri temin edilebilecek oyun için Cumhuriyet Meydanı’ndan 18:30 – 19:30 saatleri arasında ÇOMÜ İÇDAŞ Kongre Merkezi’ne ücretsiz otobüs servisi olacak.

Ahududu (Arsenic and Old Lace);
Dünyanın en büyük starları tarafından yorumlanan ve Cary Grant’ın başrolde oynadığı bir film olarak da bilinen (Arsenic and Old Lace), Türkiye’de daha önceleri Suna Pekuysal, Vasfi Rıza Zobu, Ani İpekkaya gibi ustalar tarafından oynanmıştı.
Oyunun yeni prodüksiyonunda başrollerde Suna Keskin ve Melek Baykal var.
Melek Baykal, yıllar sonra bu oyunla sahneye dönüyor. Nedim Saban da uzun yıllar sonra sahneye oyunun delisi rolüyle dönüyor. Oyunun diğer rollerinde Cem Güler, Halim Ercan, Dicle Alkan, Birol Engeler, Özgür Yetkin ve Bülent Seyran var!
Çok güleceğiniz kesin ama bakalım, iki yaşlı kadının yalnızlığa buldukları çareyi beğenecek misiniz?
Yazan: Joseph Kesselring
Uyarlayan/ Yöneten: Nedim Saban
Dekor: Barış Dinçel
Kostüm: Günnur Çaras
Yardımcı Yönetmen: Erdinç Doğan
Oyuncular: Suna Keskin/ Melek Baykal/ Nedim Saban/ Cem Güler/ Halim Ercan/ Bülent Seyran/ Dicle Alkan/ Birol Engeler/ Özgür Yetkinoğlu

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir