“Aşçı Gözüyle Gastronomi Turizmi” Paneli Düzenlendi

“Aşçı Gözüyle Gastronomi Turizmi” Paneli Düzenlendi
07 Kasım 2013

“Aşçı Gözüyle Gastronomi Turizmi” Paneli Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Turizm Fakültesi Konferans Salonu’nda düzenlendi.

Turizm Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Turgay Bucak moderatörlüğünde gerçekleşen panelin açılış konuşmasında Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Aziz Kılınç, Çanakkale yerel mutfağının turizm açısından önemini anlattı.

Panele; Aşçılar ve Pastacılar Federasyonu Asbaşkanı İsmet Büdün, Çanakkale Profesyonel Aşçılar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Salih Çorbacı, Çanakkale Profesyonel Aşçılar Derneği Başkan Yardımcısı Osman Demirci ve Çanakkale Profesyonel Aşçılar Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Selçuk Soysal konuşmacı olarak katıldılar.

Konuşmacılar gastronomi turizminde aşçının yeri konusunda bilgiler vererek, Çanakkale’nin yerel yemeklerinin gastronomi turizmine kazandırılması gerektiğini vurguladılar. Aşçılar Ve Pastacılar Federasyonu Asbaşkanı İsmet Büdün, Turizm Fakültesi ile Çanakkale mutfak kültürünün araştırılıp öğretilmesi, sunumu ve pazarlaması üzerine ortak bir proje yapılabileceğini belirtti. Panel soru cevap bölümüyle sona erdi.

[comu.edu.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir