Aşçılar Antalya’da Marifetlerini Sergiledi

18 Ocak 2016

13-16 Ocak 2016 tarihleri arasında Antalya’da gerçekleşen Anfaş Otel Ekipmanları Fuarı, bağlı 5 bölgesel federasyonu ve 36 il derneği ile Taşpakon’un büyük lezzet şovuna sahne oldu.
Taşpakon ve ana sponsoru Kristal Endüstriyel işbirliği ile 150 metrekare üzerine kurulan açık mutfaklı özel dizayn restaurantta 13 Ocak Doğu Anadolu, 14 Ocak Karadeniz, 15 Ocak İç Anadolu ve 16 Ocak Marmara ve Ege-Akdeniz bölgeleri yöresel yemekleri 4 gün boyunca set menü olarak toplamda 1200 kişiye servis edildi. Çanakkale Profesyonel Aşçılar Derneği’nin de yer aldığı fuar ile ilgili değerlendirme yapan Dernek Başkanı Osman Demirci, “Antalya ülkemizin fuarcılık ve turizm açısından çok önemli bir kümesi. Çok geniş faaliyet alanları , turizmin alt sektörleri, tedarikçileri hepsi Antalya’da kümenlenmiş durumda.
Diğer yandan Antalya’nın hem iç turizmde hem de dış turizmde çok büyük bir kapasitesi var. Dünyanın ilk 10 destinasyonu arasında. Antalya’nın son dönemde gelişen bir başka özelliği ise kongre turizminin, fuarcılığın gelişmesi. Hem turizmin hem de toplantıların bir arada yapıldığı bu fuarlar bir çok işadamı ve yatırımcıyı da bir araya getiriyor.
Bu nedenle Çanakkale Profesyonel Aşçılar Derneği olarak böyle bir organizasyonun içerisinde yer almak bizler ve ilimiz için önemli bir kazanç. Derneğimiz son dönemde ilimizin Gastronomi Turizmini öne çıkarmak, ilimizin farklı lezzetlerini bir arada sunmak ve bunun tüm Türkiye’ye bir dernek çatısı altında sunmak bizlere önemli kazanımlar sağladı.
Fuarlarda son yıllarda bir çok konsept birarada sunuluyor. Yerel lezzetler, kongre imkânları, yatırım imkanları, seyahat ve konaklama imkanları hepsini aynı fuarda bulmak mümkün. Bu nedenle Profesyonel Aşçılar Derneği olarak hem ilimizi hem de ilimizin yerel lezzetlerini tanıtmaktan dolayı çok büyük onur ve mutluluk duyduk.
Fuarda Çanakkale sardalyesi, Biga kuzu etinden tandır, Kazdağlarının bitki florasından yapılmış bulgur pilavı gibi İlimize özgü yemeklerimiz katılımcıların beğenisine sunuldu. Ayrıca standımızı ziyaret eden Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Mahir Ünal’a yöre yemeklerimizi ikram etme imkânına eriştik.

Antalya’ya yeni bir ürün kazandırdık

Fuarda tanıtımını gerçekleştirdiğimiz Çanakkale Sardalyemiz Antalya otellerinde açık büfelerinde yer alması bizler için sevindirici bir gelişmedir.
Dernek Başkanı Osman Demirci son olarak “Fuarda ilimizi ve lezzetlerimizi çok geniş kapsamlı tanıttık. Verimli ve faydalı bir çalışma oldu. Başta Tüm Aşçılar ve Pastacılar Konfederasyonu olmak üzere organizasyona destek veren Çanakkale Ticaret Borsası’na ve kurumlara teşekkür ediyoruz”
dedi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir