Askerlerden Görme Engelli Öğrencilere Müzik Odası

Askerlerden Görme Engelli Öğrencilere Müzik Odası
29 Aralık 2011

Çanakkale’nin Gelibolu ilçesindeki Yahya Çavuş Görme Engelliler İlköğretim Okulu’na yardımsever askerler tarafından müzik odası kuruldu.

Çanakkale Hava Radar Mevzi Komutanlığı personeli, kendi aralarında topladıkları paralarla aldıkları müzik aletlerini teslim etmek için Yahya Çavuş Görme Engelliler İlköğretim Okulu’nu ziyaret etti. Okul Müdürü Salih Kalaycıoğlu’nu makamında ziyaret eden Çanakkale Hava Radar Mevzi Komutanlığı personeli, görme engelli öğrencilerle öğle yemeği yedikten sonra yanlarında getirdikleri müzik aletlerini müzik odası olarak hazırlanan sınıfa kurdu. Askeri personelin getirdiği keman, bateri, kemençe, flüt, darbuka ve saz gibi birçok müzik aletini ellerine alan çocuklar, hayırsever askerlere teşekkür etti.

Okula yapılan bu güzel jest nedeniyle Hava Radar Mevzi Komutanlığı personeline teşekkür eden Okul Müdürü Salih Kalaycıoğlu, “Bu buluşmamızı özel eğitimde temel görüşlerin paylaşıldığının en güzel örneği olarak kabul ediyoruz. Bu bakımdan Çanakkale Hava Radar Mevzi Komutanlığından, öğrencilerimizin müzik alanında bireysel gelişimine ve sosyal etkinliklere daha etkin katılımına önemli katkı sağlayacağına inandığımız müzik hazırlık odamızın enstrüman ihtiyacı noktasında önemli bir destek gördük” dedi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir