ASKF Başkanlar Kurulu Toplantısı Yapıldı

28 Ocak 2014

Çanakkale Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’nun düzenlediği 2013-2014 Sezonu Kulüp Başkanları Başkanlar Kurulu Toplantısı 24 Ocak 2014 Cuma günü saat 17:00’de Akol Otel’de yapıldı.

Toplantıya Spordan Sorumlu Vali Yardımcısı Bekir Sıtkı Dağ, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Nüammer Uslu, ASKF Başkanı Dr. Firuz Erdil, ASKF Yönetim Kurulu ve Denetleme Kurulu Üyeleri, Futbol İl Temsilcisi Hayrettin Acar, Çanakkale TÜFAD Şube Başkanı Mustafa Meteertem, Futbol İl Disiplin Kurulu Başkanı Av. Cengiz Tuğral, Futbol İl Hakem Kurulu Başkanı Hasan Kırbıyık, TFFHGD Şube Başkanı Emre Yılmaz, İl Dernekler Müdürlüğü’nden toplantıya davet edilen İbrahim Yerli, Federasyona üye spor kulüpleri başkan ve temsilcileri katıldı.

ASKF Başkanlar Kurulu toplantısının açılış konuşmasını Çanakkale Amatör Spor Kulüpleri Başkanı Dr. Firuz Erdil yaptı. ASKF Başkanı Dr Firuz Erdil toplantının içeriği ve geneli hakkında bilgiler verdi.

Spordan Sorumlu vali Yardımcısı Bekir Sıtkı Dağ, kendisinin de sporcu olduğunu ve fırsat buldukça da spor yapmaya devam ettiğini ve Çanakkale’deki spor faaliyetleri hakkında, sporun tüm branşları ile birlikte nasıl geliştirilebileceği hakkında bilgiler verdi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Nüammer Uslu Çanakkale’de yapılan spor yatırımları hakkında kulüp başkanlarını bilgilendirdi ve bilgiler verdi.

Futbol İl Disiplin Kururlu Başkanı Av. Cengiz Tuğral Kulüp Başkanlarına Disiplin Cezaları, Futbol Disiplin Talimatı ve futbolcuların Lig’lerin ilk yarısında aldıkları Disiplin Cezaları haklında bilgiler verdi.

Futbol İl Hakem Kurulu Başkanı Hasan Kırbıyık Kulüp Başkanlarına Futbol Müsabaka Talimatı, Futbol Oyun Kuralları hakkında bilgiler aktardı ve İl’imizdeki hakemler konusunda genel bir değerlendirme yaparak, kulüp başkanlarının hakemler hakkındaki sorun ve şikayetlerini dinleyerek, kulüp başkanlarının sorun ve şikayetlerini cevaplandırarak, hakemlere gerekli ve yeterli eğitimlerin verildiğini ve İl’ miz hakemlerinin daha iyi olmaları için çalıştıklarını söyledi.

Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Çanakkale Şube Başkanı Emre Yılmaz, hakemlerin büyük çoğunluğunun öğrenci olduğu, deplasman müsabakalarına giderken yol ücretlerini borç para ile karşıladıklarını ve hakemler hakkında kısa bir değerlendirme yaparak, hakemlerin görevlerini büyük bir özveri içinde yaptıklarını söyledi.

Toplantıya verilen kısa bir aranın ardından, Toplantıya İl Dernekler Müdürlüğü’nden davet edilen İbrahim Yerli tarafından, kulüp başkanlarına derneklerin yapacakları işlerin ve bildirimlerin kolaylaştırıldığını, İnternetten DERBİS sistemini kullanarak bütün bildirimlerini kolayca yapabileceklerini, İl Dernekler Müdürlüğünün bütün derneklere her konuda yardımcı olduğunu ve Spor Kulüplerinin Kuruluşu, Kulüp Genel Kurulları, Yönetim Kurullarında yapılan değişiklikler ile derneklerin nasıl kaynak yaratacaklarını, iktisadi işletmeler kurarak nasıl gelir sağlayacakları ve gelirlerini nasıl arttıracakları hakkında önemli ve yararlı olacak bilgiler verildi ve kulüp başkanlarının soruları İl Dernekler Müdürlüğü temsilcisi İbrahim Yerli tarafından cevaplandırıldı.

Başkanlar Kurulu Toplantısının son bölümünde kulüp başkanlarının ve kulüp temsilcilerinin konuşmalarına geçildi. Kulüp Başkanları ve Kulüp Temsilcileri kulüplerin sorunlarını, isteklerini ve temennileri dile getirdiler ve bu toplantıların her ay düzenlenmesinin yararlı olacağını söylediler.

Karşılıklı istek ve temennilerin ardından, Çanakkale Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Dr.Firuz Erdil tarafından Başkanlar Kurulu Toplantısının kapanış konuşması yapılarak toplantıya son verildi.

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir