Aslan Kraliçe Barki, Dünyayı Çöplerden Kurtaracak

18 Şubat 2017
11:00
İÇDAŞ Kongre Merkezi
Tiyatro

Çanakkale Belediyesi kültür sanat etkinlikleri kapsamında “Aslan Kraliçe Barki Misler Ülkesinde” isimli çocuk tiyatrosu, 18 Şubat 2017 Cumartesi günü saat 11:00 ve 13:00’te ÇOMÜ İÇDAŞ Kongre Merkezi’nde sahnelenecek.

13 Şubat Pazartesi günü saat 12:30’dan itibaren Çanakkale Belediyesi İletişim Masalarından ücretsiz davetiyeleri temin edilebilecek oyun için Cumhuriyet Meydanı’ndan 10:00 – 12:30 saatleri arasında ÇOMÜ İÇDAŞ Kongre Merkezi’ne ücretsiz otobüs servisi olacak.

Aslan Kraliçe Barki Misler Ülkesinde;
Kahraman Aslan Kraliçe Barki, Dünyayı çöplerden kurtarmak için Misler Ülkesine doğru yola koyulur. Çünkü Misler Ülkesinde bütün çöpler tekrar işe yarar hale getirilmektedir.
Yolda pet şişeye rastlar. Pet şişe kapağı daha açılmamış bir sudur. Kapağı açılmadığı sürece çöp olmayacağını düşünür. Ama çöp görevlileri onu çöp kamyonuna atmak isteyince Barki ile birlikte saklanıp kurtulur. Barki Misler Ülkesini Pet şişeye anlatır ve beraber yola koyulurlar.
İkinci sahnede korkan ve içilmiş bir Kutu Kola’ya rastlarlar. Korkmasının sebebi etrafındaki bütün çöplerin çöp kamyonuyla gitmesidir. O bir çukura düştüğü için kurtulmuştur. Çöp olmak istememektedir. Barki ve pet şişe bir şarkıyla Misler Ülkesinin amacını anlatır. Üçü de yola koyulur.
Üçüncü sahne de ise yarı beline kadar toprağa gömülü çok eski bir vişne suyu kutusunu görürler. Yıllardır oradadır, çok yaşlanmıştır. Kimse onu görmediği için her şeyden umudunu kesmiştir. Barki ve arkadaşları O’na yardım edip topraktan çıkarırlar. Misler Ülkesini anlatırlar. Vişne suyu kutusu zor yürümesine rağmen arkadaşlarının yardımıyla Misler Ülkesine doğru yola koyulur.
Dördüncü sahnede, sahnenin ortasında bir ağaç vardır. Kahramanlarımızın elindeki haritanın yolu buraya kadardır. Bundan sonrasını bu konuşan, şarkı söyleyen ağaca sormak zorunda kalacaklardır. Ağaç ise gerçekten oraya gitmek istediklerini öğrenmek için kahramanlarımızı bir sınavdan geçirir. Sınavı başaran Dörtlü adresi ağaçtan öğrenip tekrar yola koyulur ve Misler Ülkesine Ulaşırlar.
Son sahnede pet şişe, kutu kola ve meyve suyu kutusunun geri dönüşümünü görürüz.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir