Assos Antik Kentindeki Karakolda Yangın

Assos Antik Kentindeki Karakolda Yangın
31 Aralık 2008

Çanakkale’nin Ayvacık ilçesine bağlı Assos antik kenti sahilinde bulunan jandarma karakolunda çıkan yangında, karakol binası kullanılmaz hale geldi.

Alınan bilgiye göre, Assos antik kenti liman içi mevkiinde bulunan jandarma karakol binasında saat 17.30 sıralarında bilinmeyen bir sebeple yangın çıktı. Kısa sürede çatıya sıçrayan yangının büyümesi üzerine bölgeye Ayvacık ve Küçükkuyu’dan itfaiye ekipleri gönderildi. Yapılan bütün müdahalelere rağmen karakol binası yanmaktan kurtarılamadı. Yangında ölen yada yaralanan olmazken, bölgede soğutma çalışmalarının devam ettiği öğrenildi.

Bu arada, yılbaşı sebebiyle Assos’taki otellere gelen tatilciler, yangın nedeniyle korkulu anlar yaşadı. Alevlerin kontrol altına alınmasının ardından rahat bir nefes alan tatilciler, yılbaşı programlarına kaldıkları yerden devam etti.
İHA

Yorumlar...
  • mustafa
    02/01/2009 13:34

    yazık ya gercekten inanki cok ama cok güldüm cünkü bende orda askerlik yaptım inanki cok ama cok üzülüyorum cünkü bizim de orda cok anılarımız gecti 7 ay önce bende orda askerdim

  • koksal
    01/01/2009 11:11

    Bana göre TSK nin buluduğu binada böyle yangınların çıkması büyük aymazlıktır.24 saat nöbet tutulan ve her türlü tedbirin aşlınmış olduğu binada yangın çıkmasını anlamak mümkün olmadığı gibi anlatmak da imkansız bana göre.

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir