Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Astor Piazzolla Trıo Konseri’ne Büyük İlgi

Astor Piazzolla Trıo Konseri’ne Büyük İlgi

Kepez Belediyesi Turhan Mildon Kültür ve Sanat Merkezi’nde Çanakkale Troia Filarmoni Derneği ve Kepez Belediyesi iş birliği ile Astor Piazzolla Trıo Konseri düzenlendi.

Barış Karabulut (keman), Ceyza Bozer (piyano) ve Ulaş Çabuk (viyolonsel) besteci Astor Piazzolla’nın eserlerini sundular. Astor Piazzolla Trıo Konseri dinleyiciler tarafından büyük beğeni aldı. Kepez Belediye Başkanı Dr. Ömer Faruk Mutan, “Naci Hasanefendi’ye, Sanatçı Barış Karabulut’a, Ulaş Çabuk’a , Ceyda Bozer’e, emeği geçen herkese ve katılımcılarımıza teşekkür ediyorum” dedi. Astor Piazzolla, 1954’te eğitim için bursla Paris’e gitti, ünlü Fransız eğitmen Nadia Boulanger’den ders aldı ve Gerry Mulligan ile de orada tanıştı. Bir yıl sonra Arjantin’e döndü, tangoyu monotonluktan kurtarmak için bir sekizli kurdu ve kendi tango stilini kabul ettirmeyi başardı. O günlerin en ünlü iki tango topluluğu için 200’den fazla parça düzenledi ve Buenos Aires Üniversitesi’nde konser veren ilk tango müzisyeni oldu. Kısa zaman sonra tiyatro toplulukları, film ve plak şirketlerinden beste siparişleri almaya başladı. Paris Opera Orkestrası Yaylı Çalgılar Topluluğu ve La Scala Opera Orkestrası müzisyenleriyle birlikte konserler verdi, 100’den fazla kayıt yaptı. Dünyanın en ünlü senfoni orkestraları onun, bandoneon konçertolarını yorumladı. 4 Temmuz 1992’de Buenos Aires’te vefat etti.

Filtreler:
Görüntülenme: 17
Google Analytics verileri olup, manipüle edilemez bir kaynak kullanılmıştır. Günde bir kere güncellenmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir