Atatürk Caddesi’ndeki Çöp Konteynerleri Yer Altına Alınıyor

Atatürk Caddesi’ndeki Çöp Konteynerleri Yer Altına Alınıyor
20 Temmuz 2013

Çanakkale Belediyesi tarafından alt yapı çalışmaları tamamlanan ve üst yapı çalışmalarına devam edilen Atatürk Caddesi’ndeki tüm konteynerlerin yer altına alınacağı bildirildi.

Çanakkale Belediyesi’nden yapılan açıklamada bu yeni sistemin uygulanması ile hem çevre ve görüntü kirliliğinin ortadan kaldırılacağı hem de modern ve etkin sistemlerin kentlilerce kullanılması sağlanacağı belirtilerek şu açıklamada bulunuldu:

Yer altı konteynerlerinin boşaltılması için vinçli herhangi bir araca ihtiyaç bulunmamakta olup, mevcut çöp araçlarının ilave bir mekanizması ile rahatlıkla konteynerler yüzey üstüne çıkartılarak boşaltılacak. Kentlilerin pedallı olan bu yeni sistemde pedalları kullanarak çöplerini yeraltına alınacak konteynerlere atmaları, sistemin sürdürülebilirliği ve yangınlaştırılması adına büyük önem arz etmektedir. Bu konuda ilk örnek Atatürk Caddesi üzerindeki Askerlik Şubesi karşısında bulunan alana yerleştirildi. Belediye Başkanı Ülgür Gökhan sistemi yerinde inceleyerek çalışmalara ilişkin Temizlik İşleri Müdürü Aysun Kavcar’dan bilgi aldı.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir