Atatürk Köprüsü İyileştirme Projesi Hayata Geçiriliyor

Atatürk Köprüsü İyileştirme Projesi Hayata Geçiriliyor
27 Kasım 2013

Çanakkale’nin en yoğun ve en önemli yol aksı olan, Sarıçay üzerinde araç ve yaya trafiğine hizmet veren mevcut Atatürk Köprüsü’nü yenileme ve iyileştirme çalışmalarının kısa süre içerisinde başlayacağı bildirildi.

Çanakkale Belediyesi’nden yapılan açıklamada Atatürk Köprüsü’nün yeni projesinde ‘Barış, özgürlük ve sevgi’ temalarının kullanılacağı ifade edilirken mevcut korkulukların kalın ve uygun malzeme ile değiştirileceği, yayaların kullandığı yaya yolunun siyah renk (bazalt) ve andezit plak taş malzeme ile kaplanacağı, engelli kentliler için ise yürüyüş aksı bulunacağı belirtildi. Araç trafiği olarak kullanılan yolun yine asfalt olarak kalacağı, aydınlatma sisteminin tümüyle değiştirilerek, modern aydınlatma argümanları kullanılacağı kaydedildi. Köprünün alınlarına ise ahşap görünümlü kompozit panelle kaplama yapılacak ve 4 adet heykel montajı yürüyüş aksını engellemeyecek şekilde köprü girişlerine yerleştirilecek.

Atatürk Köprüsü İyileştirme projesinin ihale işlemleri tamamlanarak projenin sözleşmesinin 7 Kasım 2013 tarihinde imzalandığı, 7 Aralık 2013 tarihine kadar ise sahada imalata başlanacağı belirtildi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir