Atatürk Köprüsü Yenileme ve İyileştirme Çalışmaları Başladı

09 Ocak 2014

Çanakkale Belediyesi, kentin ana akslarından biri olan Sarıçay üzerinde araç ve yaya trafiğine hizmet veren Atatürk Köprüsü’nü yenileme ve iyileştirme çalışmalarına başladı.

‘Barış, özgürlük ve sevgi’ temalarının kullanılacağı Atatürk Köprüsü yenileme projesinde ilk olarak mevcut köprü üzerindeki kaldırım taşlarının sökülmesi çalışmaları başlatılırken çalışmalar kapsamında belirtilen alanda araç trafiği İzmir’den geliş yönünde tek şeritten kontrollü olarak sağlanacak.

Çanakkale Belediyesi’nden çalışmayla ilgili yapılan bilgilendirmede şu ifadelere yer verildi:

Modern bir görünüme kavuşturulacak olan Atatürk Köprüsü’nün yeni projesinde; mevcut korkuluklar kalın ve uygun malzeme ile değiştirilecek, yayaların kullandığı yaya yolu siyah renk (bazalt) ve andezit plak taş malzeme ile kaplanacak, engelli kentlilerimiz için ise yürüyüş aksı bulunacaktır.
Araç trafiği için kullanılan yol yine asfalt olarak kalacak olup aydınlatma sistemi tümüyle değiştirilip, kentimize yakışacak şekilde modern aydınlatma argümanları kullanılacaktır. Köprünün alınlarına ahşap görünümlü kompozit panelle kaplama yapılacak ve 4 adet heykel montajı yürüyüş aksını engellemeyecek şekilde köprü girişlerine yerleştirilecektir.
Atatürk Köprüsü yenileme çalışmaları kapsamında araç ve yaya yolları zaman zaman trafiği de aksatmayacak şekilde kullanıma kapatılacak olup, kentlilerimizin uyarı işaretlerini dikkate almaları büyük önem teşkil etmektedir.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir