Atatürk Köprüsü’nde Çalışmalar Devam Ediyor

24 Ocak 2014

Çanakkale kent merkezinde yaya ve araç trafiği yönünden sıkça kullanılan Atatürk Köprüsü’nde bir süre önce başlatılan yenileme ve iyileştirme çalışmaları devam ediyor. Kaldırım taşlarının sökülmesi çalışmaları ile başlayan faaliyetlerin, yeni kaldırım taşlarının döşenmesi ve köprü korkuluklarının yenilenmesi ile devam ettiği bildirildi.

Çanakkale Belediyesi’nden yapılan açıklamada İzmir’den Çanakkale’ye geliş yönündeki alanda devam eden çalışmalar kapsamında kırılarak sökülen eski kaldırım taşlarının yerine siyah renk (bazalt) ve andezit plak taş malzeme kaplama çalışmalarının yürütüldüğü belirtildi. Engelli kentliler için de yürüyüş aksı oluşturulurken taş döşeme çalışmalarının yanı sıra köprü korkuluklarının da yenilendiği kaydedildi. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Köprünün her iki yönünde de kaldırım ve korkuluk yenileme çalışmalarının akabinde araç trafiği için kullanılan yolun asfalt kaplaması ve aydınlatma sistemlerinin değiştirilip modern aydınlatma argümanlarının yerleştirilmesi ile devam edecek çalışmalar, köprüyü estetik kılacak heykellerin yürüyüş aksını engellemeyecek şekilde yerleştirilmesi ile son bulacak.

Halen devam eden çalışmalar kapsamında ise, Atatürk Köprüsü’nün İzmir’den Çanakkale’ye geliş yönündeki tek şeridi yaya ve araç trafiğine kapalı olup, araç trafiği tek şeritten kontrollü olarak sağlanmaktadır. Kentlilerimizin bilgisine sunarız.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir