Atatürk Mahallesi’ndeki At Arabası Sahiplerinden Belediyeye Tepki

04 Şubat 2009

Çanakkale’de yıllardan buyana hizmet veren at arabalarının İl Trafik Komisyonu kararı ile Şubat ayı başından itibaren trafikten kaldırılmasının ardından kendilerinin mağdur olduklarını iddia eden Atatürk mahallesindeki at arabası sahipleri ellerinde bayraklarla Çanakkale Belediyesi önünde eylem yaptı.

Sabah saatlerinde aileleri ile birlikte Çanakkale Belediye binasının önünde toplanan Atatürk mahallesinden at arabası sahipleri, mağdur olduklarını iddia ederek kendilerine yardım edilmesini istedi. Kalabalık grubun toplanması üzerine Zabıta Amiri Gürsel Yurttaş?la bir süre görüşen Atatürk mahallesi sakinleri belediye yetkililerinin kendilerini bir haftadır oyaladığını belirterek, ?1 Şubat tarihinden itibaren at arabalarının trafiğe çıkması yasaklandı. Bizlerde mahalle sakinleri olarak at arabaları ile trafiğe çıkamadığımız için mağdur oluyoruz. Yıllardır at arabaları ile geçimimizi sağlıyoruz. Ancak belediye bizi bu projenin içine katmadığı için atlarımız ve arabalarımız alınmadı. Şimdi mağdur durumdayız. Belediye yetkilileri ile bu konuda görüşme yaptık. Bir haftadan buyana bizleri oyalıyorlar. Pazartesi günü okullar açılacak. İşe çıkamadığımız için elimizde para yok. Belediye bu mağduriyetimizi giderip bizlerin de at arabalarını alıp paramızı versin? dedi.

Çanakkale Belediyesi Zabıta Amiri Gürsel Yurttaş ise alınan karar gereği 1 Şubat tarihinden itibaren at arabalarının trafiğe çıkmasının yasaklandığını belirterek, ?Bu konuda bizlere yaptığınız başvuruyu beldiye meclisimiz değerlendiriyor. Cuma günü bu konuda karara varılacak. Mağduriyetiniz ile ilgili durumu ilgili yerler zaten biliyor. Endişe etmenize gerek yok? dedi.

Yapılan görüşmenin ardından grup olaysız olarak bölgeden ayrıldı.
İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir