Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Atatürk, Ölümünün 74. Yıldönümünde Törenle Anıldı

Atatürk, Ölümünün 74. Yıldönümünde Törenle Anıldı

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikal edişinin 74’üncü yılında Çanakkale’de törenle anıldı.

Cumhuriyet Meydanı’ndaki törene, Çanakkale Valisi Güngör Azim Tuna, Çanakkale’nin CHP’li Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Mesut Özel ile vali yardımcıları, daire müdürleri, siyasi parti temsilcileri, muharip gaziler, askerler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Meydandaki Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunulması ardından, saatler 09.05’i gösterdiğinde sirenlerin eşlik ettiği 2 dakikalık Saygı Duruşu’nda bulunuldu, bayraklar yarıya indirildi. Bu esnada törene katılan çok sayıda kişi gözyaşlarına hakim olamadı. İstiklal Marşı’nın okunması ardından Cumhuriyet Meydanı’ndaki tören sona erdi. Törene katılanlar Atatürk Anıtı’na çiçekler bırakırken, Çanakkale Gençlik Platformu üyeleri de üzerinde Atatürk ve Türk Bayrağı resimleri bulunan ‘Ne senden vazgeçeriz, ne de bir karış memleket toprağından. Kaderimizde Varsa tarih yazmak Çanakkale olarak biz hazırız’ yazılı pankart açtı.

[canakkaleninrehberi.com]

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir