Atık Su Arıtma Tesisi Yapım Çalışmaları Devam Ediyor

Atık Su Arıtma Tesisi Yapım Çalışmaları Devam Ediyor
18 Ocak 2013

Çanakkale merkeze bağlı Işıklar Köyü, Kırkkuyu Mevkiine inşa edilen Atıksu Arıtma Tesisi yapım çalışmaları devam ediyor.

Çanakkale Belediyesi’nden Atıksu Arıtma Tesisi yapım çalışmalarıyla ilgili açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“Tüm yatırım projelerinde çevreci anlayışı ilke edinen Çanakkale Belediyesi, kent adına en önemli çevre projelerinden birisi olan Atıksu Arıtma Tesisi yapım çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor.

Işıklar Köyü, Kırkkuyu Mevkiinde 40.000 m2‘lik alan üzerinde inşa edilen, 21.750 m3/gün kapasiteli aktif çamur sistemi ile çalışan ileri tesis şeklinde projelendirilen Çanakkale Belediyesi Atık Su Arıtma Tesisi yapım çalışmaları kapsamında; işletme ve atölye binası ile TMY-2 terfi merkezi betonarme imalatları, bio-p ve çamur susuzlaştırma tankı yapım çalışmaları, terfi hattı, deşarj hattı ve iletim hattı borulama çalışmaları devam ediyor.

Atık Su Arıtma Tesisi Projesi kapsamında yapımı devam eden terfi merkezi ve terfi hatları çalışmaları kapsamında ise son olarak Karacaören Mevkiinde beton boru döşeme çalışmaları devam ediyor. Uzunluğu 1989 metre olan hat, Atık Su Arıtma Tesisi devreye girdiğinde Esenler Mahallesi’nin atıksuyunu yapımı devam eden TMY2 Terfi merkezine getirecek.

145 bin kişi kapasiteli Atık Su Arıtma Tesisi Mart 2014’te imalat ve montaj işleri tamamlanarak, Mart 2015’te işletilmeye başlanacak.”

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir