Av Köpeği Domuz Yavrusuna Anne Oldu

Av Köpeği Domuz Yavrusuna Anne Oldu
17 Nisan 2010

Çanakkale’nin Yenice İlçesi’ne Bağlı Bayatlar Köyü’nde Mustafa Doğru’ya Ait Av Köpeği, Ormanda Bulduğu Yavru Domuzu Evlatlık Edindi.

Kendisi de 7 Yavru Doğuran Barak Adlı Av Köpeğinin Minik Domuza Annelik Yapması Avcılar Arasında Şaşkınlık Yarattı.

Bayatlar Köyü’nde yaşayan emekli orman işçisi 66 yaşındaki Mustafa Doğru’nun av köpeği Barak, hayvanlar aleminde pek görülmemiş bir annelik örneği sergiliyor. Doğru, bu mucize olayın, 15 gün önce kendisine ait tarlada çalışırken beraberinde gezmeye götürdüğü yeni doğum yapan av köpeği Barak’ın ormanda dolaşırken yeni doğum yapmış bir domuzu kovalaması, domuzun yuvasından yeni dünyaya gelmiş bir domuz yavrusunu ağzına alarak yanına getirmesiyle başladığını anlattı. Yıllardır birlikte ava çıktığı köpeği Barak’ın karşılaştığı domuzları hiçbir zaman affetmeyerek etkisiz hale getirdiğini belirten Mustafa Doğru, son olayda yavru Domuz’a zarar vermemesine kendisinin de çok şaşırdığını söyledi.Annesinin kaçması nedeniyle henüz çok küçük olan yavru domuzu ormanda ölüme terk etmek istemediği için eve götüren Mustafa Doğru aklına gelen bir planı uyguladı. Kısa bir süre önce 7 yavru dünyaya getiren Barak’ın, yavru domuza annelik yapabileceğini düşünerek domuzu önce bir güzel yıkayıp üzerindeki kötü kokuyu yok etti. Ardından da yavru köpeklerle bir araya getirip onların kokusunun üzerine sinmesini sağladı. Sonra da domuzu yavru köpeklerin arasına bırakarak izlemeye başladı. Anne Barak’ın kendi yavrularıyla birlikte domuz yavrusuna da aynı şefkati gösterdiğini, hatta emzirdiğini gören Doğru bu olayı bir mucize olarak değerlendirdi.
Amacının domuza eziyet etmek değil, onu yaşatmak olduğunu belirten Mustafa Doğru, ”Onca yıllık avcıyım hiç böyle bir olayla karşılaşmadım. Av köpeğim Barak, ava çıktığımızda domuzla karşılaşınca ağzıyla sıkıp etkisiz hale getirmeye çalışır. Ancak bu yavruya hiç bir şey yapmaması çok ilginç. Herhalde annesini kovduktan sonra Allah tarafından bir merhamet geldi Barak’a. Çünkü dünyada görülmemiş bir olay bu. Barak’ın yavru domuzu öldürmemesi ve emzirerek annelik yapması bir mucize. Barak’ın 15 gün öncesine kadar 7 yavrusu vardı. Artık 8 yavrusu oldu. Uzaktan seyrediyorum, Barak yavruları gibi domuzu da kokluyor, seviyor. Yavru köpekler ile yavru domuzda çok iyi geçiniyor ve birbirleriyle oynuyor. Şimdilik yavru domuza bakmaya devam edeceğiz. Ama daha sonra yavru domuzun doğal ortamına kavuşması için hayvanseverlerle ve yetkililerle görüşeceğim’ dedi.

[Kaynak: Haberler.com]

Yorumlar...
  • mustafa binzet
    01/05/2010 17:38

    işte ana

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir