Avrupalı Klasik Otomobil Tutkunları Çanakkale’de

Avrupalı Klasik Otomobil Tutkunları Çanakkale’de
21 Mayıs 2010

Aralarında akademisyen, sanatçı, eğitmen ve işadamlarının bulunduğu 45 Avrupalı turistin klasik otomobilleri ile yaptıkları Türkiye turunun son durağı Çanakkale oldu.

45 klasik otomobille “La Turquie En 2010” turuna çıkan 90 Fransız, yüzlerce kilometre yol katettikten sonra Çanakkale’ye ulaştı. Fransa’da yayın yapan Gazoline dergisinin organizasyonunda 45 klasik otomobille haftalar önce İstanbul’dan yola çıktıklarını belirten Gazoline dergisi La Turquine En 2010 turu yöneticilerinden Jean-Jacgues Dupuis, “90 kişinin katıldığı bu etkinlikte 1952 model ve üzeri Citroen, Mercedes, Jaguar, Peugeot ve Renault marka otomobillerden oluşan 45 klasik otomobille sırasıyla Safranbolu, Ankara, Ürgüp, Konya, Eğirdir, Pamukkale, Bodrum, Kuşadası ve Dikili’ye uğradıktan sonra Çanakkale’ye ulaştık. Sabah saatlerinde Çanakkale’den arabalı vapurla Eceabat üzerinden İstanbul’a giderek Türkiye turumuzu sona erdireceğiz ve ülkelerimize geri döneceğiz” dedi.

Öte yandan arabalı vapur iskelesinde 45 klasik otomobili gören vatandaşlar araçlara yoğun ilgi gösterdi. Vatandaşlar, uzun süre inceledikleri otomobillerin başında hatıra fotoğrafı çektirdi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir