Avukatlara UYAP – UBAP Konulu Seminer Verildi

02 Nisan 2013

Çanakkale Baro Başkanlığı ve Türkiye Barolar Birliğinin ortaklaşa düzenlediği UYAP – UBAP konulu seminer Çanakkale Baro İdari Binasında düzenlendi.

Seminerin açılış konuşmasını Çanakkale Baro Başkanı Av. Bülent Şarlan yaptı. Türkiye Barolar Birliği Muhasebe ve Mali İşler Müdürü Süleyman Geneci’nin, UBAP Proje Yöneticisi Banu Terzi’nin, UYAP Avukat Bilgi Sistemi yöneticisi Av. Çağatay Cengiz’in ve Türkiye Barolar Birliği Başkan Danışmanı ve UYAP Bilgi Sistemi yöneticisi Av. Özgür Eralp’in panelist olarak katıldığı seminerde, Barokart, E-İmza, Elektronik imza kullanarak UYAP Doküman editörü ile belge imzalama, UYAP Sistemine imzalanmış belgeleri gönderme, Belge tarama ve UYAP sistemine gönderme, İnternetten dava ve icra takibi açma, UYAP üzerinden dosyalara masraf gönderme, UYAP üzerinden dosyadaki bilgi ve belgeleri görüntüleme, dosya safahat bilgilerini görüntüleme konularından Çanakkale Barosu Avukatlarına bilgiler aktarıldı.

Seminerin sonunda panelistlere Av. Cengiz Tuğral, Av. Tomris Okyay, Av. Erdoğan Doğan ve Av. Sebahattin Güner tarafından Truva figürlerinin yer aldığı seramikler ile Baro Başkanı Av. Bülent Şarlan tarafından hediye takdim edildi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir