Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Avustralya Büyükelçiliği Müsteşarı Çanakkale’de

Avustralya Büyükelçiliği Müsteşarı Çanakkale’de

Avustralya Büyükelçiliği Gelibolu İşlerinden Sorumlu Müsteşarı Ian Fletcher, Çanakkale Valisi Abdülkadir Atalık?ı makamında ziyaret etti.

Göreve yeni atanması sebebiyle Çanakkale?de ilgili birimleri ziyaret ettiğini belirten Müsteşar Ian Fletcher, ?Anzak törenlerinin yapılmasına uzun bir zaman olmasına rağmen çalışmalarımıza şimdiden başladık. Bu yıl 95. yıldönümünü gerçekleştireceğimiz törenler öncesi hem bölgede incelemelerde bulunmak, hem de Valimiz ile birlikte diğer birimleri ziyaret etmek üzere Çanakkale?ye geldim? dedi.

Çanakkale Valisi Abdülkadir Atalık da yaptığı konuşmada Gelibolu Yarımadası?nda gerçekleşen savaşın ardından iki ülke arasında dostluk bağlarının oluştuğunu belirterek, ?25 Nisan’dan gerçekleştirilecek olan Anzak törenlerinin 95. yıldönümü daha geniş kapsamlı olarak yapılacak. Bu sebeple ilgili ülke yetkilileri ile görüşmelerimiz sürüyor. Son yapılan törende ülkelerin yetkilileri ile şifai bazı görüşmeler yapmıştık. Törenlerin birkaç güne yayılarak yapılmasından yanayız. Tabii bu konu ülke yetkilileri ile yapılacak görüşmeler sonunda kararlaştırılacak. Şuan kesin bir durum söz konusu değil. Görüşmeler devam ediyor? dedi.

İHA

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir