Avustralya İşçi Partisi Milletvekilinden Gelibolu Belediye Başkanı’na Ziyaret

23 Nisan 2011

Batı Avustralya Eyalet Hükümeti İşçi Partisi milletvekili Peter Watson, Çanakkale Savaşları’nın 96’ncı yıl dönümü öncesi Belediye Başkanı Mustafa Özacar’ın davetlisi olarak Gelibolu’ya geldi.

Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa Özacar’ı makamında ziyaret eden Avustralya Eyalet Hükümeti İşçi Partisi milletvekili Peter Watson, dost topraklarda bulunmaktan ve gördüğü sıcak ilgiden memnuniyet duyduğunu belirterek, “Gelibolu’ya gelmeden önce İstanbul’da birkaç okulu da ziyaret ettim. Burada bir programa katıldım ve gördüğüm manzara beni çok duygulandırdı. Bu programda öğrencilerin ellerinde Türk ve Anzak bayrakları vardı. Amansız bir savaş sonrası gelişen ve yaşanan bu dostluğun daha da artması için bizler de çaba harcıyoruz. Ben bu yılki törenlere de katılacağım. Gelibolu Belediye Başkanı’nı da 2014 yılında Avustralya’da yapılacak olan törenlere davet ediyorum” dedi.

Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa Özacar ise, milletvekilini dost topraklarda ağırlamaktan dolayı mutlu olduklarını belirterek, “Bu gelişen dostluğun bizden sonraki kuşaklarda da devam etmesi için onlara güzel örnekler ve dostluk mesajları verelim ki, bu dostluk ebediyen devam etsin. Avustralya’da bulunan Barış Parkı’nın bir benzerini de Gelibolu’da yapacağız” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa Özacar, milletvekili Watson’a Gelibolu’yu simgeleyen bir portre ve yanında Türk rakısı armağan etti. Avustralya Eyalet Hükümeti İşçi Partisi milletvekili Watson da Belediye Başkanı Özacar’a günün anısına bir plaket verdi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir