Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Avustralya’dan Çanakkale’deki 5 Projeye Destek

Avustralya’dan Çanakkale’deki 5 Projeye Destek

Avustralya hükümeti, 95 yıl önce dedelerinin savaştığı Çanakkale’de sivil toplum örgütlerince sunulan 5 projeyi destekleme kararı aldı.

Avustralya’nın Çanakkale Konsolosu Andrew Koç McDonald, Eceabat Sağlık Ocağı, Kemalpaşa Anaokulu ve Bigalı Köy Meydanı Güneş Enerjisi Sistemi ile Karabiga Kadın Kooperatifi Elişi Çeyizevi, Barbaros Mahallesi Medyatek ve Görme Özürlüler Kütüphanesi projelerine destek verdiklerini söyledi. McDonald, kısıtlı bütçeyle daha fazla insanın hayatını iyileştirmeyi hedeflediklerini söyledi. Eceabat Kaymakamı Bülent Uygur da, “95 yıl sonra bu topraklarda o günkü büyük kahramanların torunları olarak karşı cephedeki Anzak’ların torunlarıyla birlikte kahramanların bıraktığı mirasların sahipleriyiz. Bu miras barış kültürüdür. Bu sadece atalarımızdan bize bir miras değil, gelecek nesillere de aktaracağımız bir emanettir.” diye konuştu. Uygur, projelerin manevi boyutu dikkate alındığında değerlerinin daha iyi anlaşılacağını kaydetti.

[Kaynak: Emlak Kulisi]

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir