Avustralyalı Rotaryenlerden Gelibolu Belediye Başkanı Özacar’a Ziyaret

25 Nisan 2013

İstanbul Göksu Rotary Kulübü üyeleri Avustralya’daki kardeş rotary kulüpleri Baldwlyn, Noosa, Casino ve Footscray Rotary Kulüplerinin üyeleri ile birlikte Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa Özacar’ı makamında ziyaret etti.

Yahya Çavuş Görme Engelliler İlköğretim Okulu’na daha önce laboratuar desteğinde bulunan İstanbul Göksu Rotary Kulübü üyeleri, okula fitness aletleri, top havuzu, trombolin malzemelerini teslim etmek için geldikleri Gelibolu’da, Başkan Özacar’ı beraberinde bulunan Avustralyalı rotaryenler ile birlikte ziyaret etti.

Ziyaretten duyduğu mennuniyeti dile getiren Başkan Özacar, ülkeler arasındaki dostluk ilişkilerinin artarak ilerlemesini istediklerini belirterek, “Bizler de dostluk bağlarının gelişmesine her türlü katkıyı yapmaktan mutluluk duyarız. İlişkileri kalıcı tutmak da çok önemli” ifadelerini kullandı.

Ziyarette Başkan Özacar, Avustralya Baldwlyn Rotary Kulubünün dönem başkanına Gelibolu’yu simgeleyen bir plaket sunarken, konuk heyet de Başkan Özacar’a ülkelerini simgeleyen çeşitli hediyeler ile belediye başkanlarından getirdikleri mektupları sundular.

Sıcak ve samimi ortamda gerçekleşen ziyarette Belediye Başkanı Özacar, Atatürk’ün silüetinin baskılı olduğu kravatını beğenen bir konuğunun isteğini geri çevirmeyerek kravatı kendisine hediye etti.

[gelibolu.bel.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir