“Ay Pansiyon” Altın Yıllar Yaşam Merkezi’nde Sahne Aldı

13 Kasım 2017

Çanakkale Belediyesi Barbaros Sosyal Yaşam Evi Drama Topluluğu, 10 Kasım 2017 Cuma günü “Ay Pansiyon” isimli tiyatro oyununu Çanakkale Belediyesi Altın Yıllar Yaşam Merkezi’nde sahneledi.

Yetmişinden sonra sahne tozunu yutmuş, hevesli ve yetenekli kentli kadın oyunculardan oluşan topluluğun Çanakkale’de 2. kez sahnelenen oyunu, Belediye Başkan Yardımcısı Rebiye Ünüvar’ın da katılımı ile Altın Yıllar Yaşam Merkezi’nde düzenlendi. Amatör kadın oyuncuların sergilediği performans, Altın Yıllar Yaşam Merkezi katılımcılarından büyük beğeni aldı. Yaşanmış kadın söylencelerinden esinlenerek oluşturulan oyun, Ay Pansiyonda sıradan bir Pazar gününü konu alıyor. Oyunda, pansiyonda kalan kadınların sıradan olmayan duruşlarına ve aralarındaki dostluğa da dikkat çekilirken, kadın olmaktan kaynaklanan şiddeti değil, cinsiyete bağlı özlem, heves, tecrübe, mutluluk ve bir aradayken duyulan huzurun da altı çiziliyor.

Sosyal hizmet uzmanı H. Okyar İğli’nin senaryosunu oluşturduğu “Ay Pansiyon” isimli tiyatro oyunu, Kentliler ile buluşmaya devam edecek. “Ay Pansiyon” oyunu, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele etkinlikleri kapsamında Çanakkale Belediyesi Erkan Yavuz Deneysel Sanat Atölyesi’nde sahne alacak.

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir