“Ayrımcılık” Temalı Fotoğraf Sergisi Ziyarete Açıldı

“Ayrımcılık” Temalı Fotoğraf Sergisi Ziyarete Açıldı
19 Eylül 2013

Yunanistan ve Türkiye ortaklığıyla gerçekleştirilen “F for Friendship” projesi kapsamında “Ayrımcılık” temalı fotoğraf sergisi ziyarete açıldı.

18 Eylül 2013 Çarşamba günü saat 17.00’da Çanakkale Belediyesi Yazar ve Sanatçı Evi’nde proje ortakları temsilcileri Eleni Kara ile Erdinç Alnıak’ın yaptığı açılış konuşmalarının ardından ziyarete açılan “Ayrımcılık” temalı fotoğraf sergisi, Yunanistan’ın Thasos Adası’nda gerçekleştirilen “F for Friendship” projesi katılımcılarının çektiği ırkçılık ve ayrımcılığa karşı mesajlar içeren fotoğraflardan oluşuyor. Sergi 21 Eylül tarihine kadar ziyaret edilebilecek.

“F For Friendship” Projesi
Avrupa Birliği “Youth in Action” programı kapsamında The Non Formal Group “forward it” ve Troya Genç Çevre Derneği işbirliğiyle organize edilen “F for Friendship” adlı proje 20-29 Haziran 2013 tarihleri arasında Yunanistan’ın Thasos Adası’nda gerçekleştirildi. Türkiye’den ve Yunanistan’dan toplam 24 kişinin katıldığı projede; ayrımcılık ve ırkçılık konularında çeşitli atölyeler düzenlendi ve ülkeler, milletler arasında toleransın ve karşılıklı anlayışın geliştirilmesine yönelik çalışmalar yapıldı. Proje sonunda katılımcıların çektiği ırkçılık ve ayrımcılığa karşı mesajlar içeren fotoğraflardan bir sergi oluşturuldu.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir