Ayvacık Baraj Sulama Birliği Meclisi Toplantı Düzenledi

29 Temmuz 2011

Devlet Su İşlerine bağlı olarak hizmet veren T.C. Ayvacık Barajı’nda aylar önce su tutulmaya başlanmış, barajda tutulan suyun içme suyu ve tarımsal sulama amaçlı olarak kullanılacağı söylenmişti. Baraj Sulama Birliği Meclisi geçtiğimiz günlerde Ayvacık Belediyesi Toplantı Salonu’nda bir araya geldi.

“Büyük bir projeyi daha Ayvacık Halkına Armağan Ediyoruz”
Geçtiğimiz günlerde olağanüstü toplanan T.C. Ayvacık Barajı Sulama Birliği Toplantısına Ayvacık Belediye Başkanı ve Birlik Başkanı Mehmet Ünal Şahin, Gülpınar Belediye Başkanı Recep Şahin, Devlet Su İşleri Çanakkale Bölge Müdürlüğü Şube Müdürü Yusuf Özdemir ve çeşitli köylerin muhtarları katıldı. Birlik toplantısına “Çalışmaların Memnuniyeti” damgasını vurdu.

“Organik Tarım Hızlanarak Büyüyecek”
Barajdan gelen suyun tarım arazilerine verilmeye başlanmasının ardından köylülerin memnuniyetini anlatan muhtarlar, “Sulama kanallarının bitmesiyle tamamen rahatlamış olacağız. Köylerimizde organik tarım hızlanarak büyüyecektir” dediler.

Birlik Başkanı ve Ayvacık Belediye Başkanı Mehmet Ünal Şahin ise, “Çiftçilerimizin, toprak sahiplerinin desteği ile her geçen gün Ayvacık’ın tarımsal yaşamına umutla bakıyoruz. Eskiden susuzluktan bir kere hasat yapılan tarlalardan artık birkaç kez ürün alacağız. Bizleri en çok mutlu eden şey, köylümüzün emeğinin karşılığını alabilecek olmasıdır. Birlik ücret tarifemizi yeniden gözden geçirdik. Birliğimize personel alımı yapmaya başladık. Dolayısıyla bugünden itibaren Ayvacık Sulama Birliği aktif çalışma hayatına başlamıştır. Bir projeyi daha gerçekleştirerek Ayvacık Halkına armağan ediyoruz. Vatandaşlarımızın toprakları sulama sistemiyle daha verimli hale geldi. Böylece daha fazla değerli topraklar oluyor. Vatandaşlarımız arazilerine sahip çıksınlar bu topraklar ilerleyen zamanlarda daha da değerlenecek. Burada yabancılaşmayı, rant elde etme çabalarını önlemeliyiz. Bütün imkanlardan önce Ayvacık Halkı yararlanmalıdır” dedi.

Toplantının ardından muhtarlar, Ayvacık Belediye Başkanı Mehmet Ünal Şahin’e gelişmelerden çok memnun olduklarını üzerilerine düşecek herhangi bir konuda ellerinden gelen her şeyi yapacaklarını ifade ettiler.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir