Ayvacık Belediye Başkanı Şahin’den TOKİ Konutlarında İncelemelerde Bulundu

17 Nisan 2013

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından Ayvacık’ta yapımı yaklaşık bir buçuk yıldır devam eden İkinci Etap TOKİ Konutlarında sona gelindiği bildirildi.

Başbakanlık’a bağlı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından Ayvacık’ta birinci etap TOKİ Konutlarının üç yıl önce dağıtılarak yerleşime açılmasının ardından gelen talepler üzerine yapımına başlanan İkinci Etap TOKİ Konutlarında sona gelindiği bildirildi. Ayvacık Belediye Başkanı Mehmet Ünal Şahin’in ziyaret ettiği ve incelemelerde bulunduğu konutların dört blok halinde 2+1 48 adet ve 1+1 68 adet olmak üzere 114 daireden oluştuğu belirtiliyor.

“Vatandaşlarımızın Ev Sahibi Olma Hayalleri Gerçek Oluyor”
Ayvacık II. Etap TOKİ Konutları Şantiyesinde incelemelerde bulunan Belediye Başkanı Mehmet Ünal Şahin, “Maddi imkansızlıklar nedeniyle ev sahibi olamayan vatandaşlarımıza yönelik olarak Başbakanlık TOKİ Başkanlığı ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımızın destekleriyle ilçemizde yapımı hemen hemen tamamlanan konutlarda yapmış olduğumuz incelemelerde görüyoruz ki vatandaşlarımızın rahatlığı için her şey düşünülmüş durumda. Çevre düzenlemesi gibi küçük işlerin kaldığı konutlar kısa bir süre içinde vatandaşlarımıza başvurular değerlendirilerek dağıtılmaya başlanacak. ‘ Biz nerede ev sahibi olacağız ?, Bu dünyada ev sahibi olamayız.’ diyen vatandaşlarımızın hayallerinin gerçek olmasına az kaldı. İşte bu şekilde düşünen, maddi imkansızlıklar nedeniyle ev sahibi olmayı hayal olarak düşünen vatandaşlarımızın hayalleri gerçek oluyor. Yeni konutlarımız ilçemize hayırlı uğurlu olsun. Şu anda eski ve yeni TOKİ konutlarının yapıldığı Çataltaş Mevkii’nde bu tür konutların yapımı için gerekli alanları ayırmış bulunuyoruz. Bu tür yatırımlarımız hız kesmeden devam edecek.” dedi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir