Ayvacık Helikopter Pisti’ne Kavuştu

27 Nisan 2012

Ulaştırma Bakanlığı tarafından Ayvacık Belediye Başkanı Mehmet Ünal Şahin’in girişimleriyle yatırım projesine alınan ve ihale edilen Ayvacık Helikopter Pisti Müteahhit Firma Sezginler İnşaat tarafından tamamlanarak Ulaştırma Bakanlığı’na, Bakanlık Heyeti tarafından da Ayvacık Belediyesi’ne devredildi.

Devir teslim törenine Çanakkale İl Genel Meclisi Başkanı Ali Rıza Tekin, Ayvacık İl Genel Meclis Üyesi Mustafa Menteşe, Belediye Başkanı Mehmet Ünal Şahin, Belediye Meclis Üyesi İbrahim Sezgin, Ak Parti Ayvacık İlçe Başkanı Sabri Tok, Sezginler İnşaat’ın Sahibi Sami Sezgin ve Ulaştırma Bakanlığı heyeti katıldı.

Burada bir açıklama yapan Ayvacık belediye Başkanı Mehmet Ünal Şahin, “Ayvacık’ı bir turizm merkezi haline getirmeyi amaçlıyoruz derken bunu her alanda yatırımlarımızla destekliyoruz. Helikopter pistimiz 112 Hava Ambulanslarına, Orman Müdürlükleri’ne bağlı yangın söndürme helikopterlerinin yanı sıra özel helikopterlere de hizmet verecek. Bölgemizde yaz aylarında çıkabilecek yangınlarda, ya da bölgemizden acil olarak başka hastanelere nakil edilecek hastalarımız da bu pistimizden kalkacak hava ambulanslarıyla götürülebilecek” dedi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir