Ayvacık MYO Öğrencilerinin ‘Son Durak Müze’ Sergisi Açıldı

Ayvacık MYO Öğrencilerinin ‘Son Durak Müze’ Sergisi Açıldı
27 Haziran 2013

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Ayvacık Meslek Yüksekokulu Halıcılık ve Kilimcilik Programı öğrencilerinin 1982 yılından itibaren gerçekleştirdikleri çalışmaların sergilendiği “Son Durak Müze” isimli sergi, Devlet Güzel Sanatlar Galerisi’nde açıldı.

Doğal boya ile boyanmış yünlerden dokunan ve geleneksel motiflerin ağırlıklı olduğu çok sayıda halı ve kilimin yanında desen çalışmalarının da yer aldığı sergiye, ÇOMÜ personelinin ve öğrencilerinin yanı sıra Çanakkale halkı da ilgi gösterdi.

Açılışta konuşan Ayvacık Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Selçuk Berber, Türkiye’deki halıcılık sektöründen ve halıcılık programlarının sektöre katkılarından bahsederek halıcılık programlarının kapanmasının olumsuzluklarına değindi. Konuşma sonrasında Halıcılık ve Kilimcilik Programı’na katkı sunan öğretim görevlilerine teşekkür belgeleri takdim edildi.

ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Laçiner ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şükriye Aras Hisar’ın da ziyaret ettiği sergi, 29 Haziran 2013 Cuma gününe kadar açık kalacak.

[comu.edu.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir